Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tapasztalata valakinek a...

Tapasztalata valakinek a garatmandula eltávolitásával kapcsolatosan?

Figyelt kérdés
már gyerekkorom ota tanacsolják az orvosok az eltávolításukat, de féltem bele vágni, de az már kibírhatatlan hogy szinte minden 2-3 honapban vagy begyullad, vagy kapar, száraz, de mindig minden nátha a mandulákkal kezdodik eloszor 1 max.2 napig a mandulák aztán indul meg a nátha. Gondolkodom azon hogy eltávolítassam e oket. Jobb e volna?
2010. jún. 22. 19:07
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem 14 éves koromban vették ki a garatmandulámat,mivel állandóan beteg voltam miatta én is,de nekem altatásban csinálták,így sajnos az éber procedúráról nem tudok sokat mondani, csak annyit amennyit másoktól hallottam (=hogy ha ébren végzik a beavatkozást,először helyi érzéstelenítést végeznek a torkodban,és azután távolítják el őket,állítólag elég kellemetlen és sokan kicsit érezték a fájdalmat+ ugye ott az öklendezési kényszer).Ha altatásban végzik,akkor ébredés után a legtöbb ember szinte azonnal hány (részben a gyomrába jutott vér,részben az altatás hatása miatt,velem is ez történt).Az első napokon fájdalmas a seb,nagyon nehéz nyelni,és beszélni is,csak suttogva lehet, később ez fokozatosan enyhül, kb. 2-3 hétig után pedig leesik a "pörk" (egy fehér bevonat,ami a manduláid helyén képződik sebként),és onnantól számít gyógyultnak a műtéti terület.Nekem kb. egy hónapig kerülnöm kellett a megerőltetést, mind a hangom megerőltetését (kiabálás,hangos beszéd),mind a fizikai terhelést (pl. tornaóra).Viszont amióta kivették a manduláimat,azóta alig vagyok beteg (évente egyszer maximum ha megfázok!),úgyhogy én mindenképpen azt javaslom,hogy vágj bele a műtétbe,mert megéri az egészséged érdekében!
2010. jún. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!