Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Velőrszeg eltávolítási műtètrő...

Velőrszeg eltávolítási műtètről tapasztalatok?

Figyelt kérdés
övőhéten veszik ki a fémet korhàzban a sipcsontomból.. nem nagyon tudok semmit azt mondta a doki 2 hèt kb míg megtanulok járni.. de engem nem az elmélet érdekel hanem akik ezen valóban átestek hogy mire számíthatok? S ha nagyon az alapoktól indulunk ki: miért kell ezt kivenni? A dokit mikor kérdeztem megvonta a vállát “igazàból akkor sem történne semmi ha bent maradna, de jobb kint” hàt köszönöm a megnyugtatast feleslegesen nem szenvednék :D
2018. szept. 20. 08:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem 2005-ben volt a lábamban és 2006-ban vették ki. A miértjét én sem tudom, de azért csak jobb, ha nincs egy idegen tárgy a testedben. Pl. egy idő után lehet, hogy nem tolerálná a szervezet és durva gyulladást okozhat.

Jelenleg tudsz járni, terhelheted? Mert ha igen, akkor nem értem miért kéne újra megtanulni járni... Semmivel nem lesz másabb érzés, mint most, ugye a velőüregben van, csak az elmozdulás ellen védett, míg gyógyult a csont, jelenleg már semmi funkciója.

Nem egy nagy dolog a műtét, viszonylag gyors, másnap már mehettem is haza. Dokim nem mondta, hogy nem lehetne terhelni, a nővérek viszont azt mondták nem szabad két hétig, csak fél testsúllyal. A sarokig, míg láttak, mankóval mentem, utána többet nem vettem elő, nagyon nem szerettem. Semmit bajom nem volt így sem.

Tényleg nem vészes a műtét, még csak nem is fáj utána, legalábbis emlékeim szerint. Nem olyan, mint amikor behelyezik, na azután fájt rendesen, de gondolom nem kell bemutatnom.

2018. szept. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
Egy idő utân kilazulna, másrészt ha nincs funkciója jobb, ha a saját szöveteid veszik át a funkciót. A járást magát nem kell újratanulni, de egy műtét megbolygatja az izmokat, ínakat, idegeket, terhelni folyamatosan lehet, míg megerősödik.
2018. szept. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!