Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kérhetek ilyen esetben beutaló...

Kérhetek ilyen esetben beutalót a háziorvostól?

Figyelt kérdés
A helyzet az hogy sikerült felvételt nyernem egy laboros cégnél ami vírusokkal foglalkozik és kérnék laborvizsgálatot (vér és vizelet) illetve tüdőszűrést. Tüdőszűrése nem kell beutaló de a laborvizsgálatra igen. Viszont a házi orvosom azt mondta hogy hülyeséget beszélek mert ő csak betegeknek adhat én pedig kérjek az üzemorvostól (aki csak alkalmasságit adhat mivel felhívtam őt is). Szóval egyik oldalról a másikra küldenek. Mit tudnék ilyenkor tenni, kinek van igaza?

2018. szept. 20. 11:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan mi ennek a menete, de az biztos, hogy a háziorvosnak adnia kell labor beutalót kérésre. Pl hogy ellenőrizd évente a koleszterinedet, vagy hasonló. Ha csak egy szimpla laborról van szó, gondolom ezt a leletet is gond nélkül elfogadnák a munkahelyeden.
2018. szept. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A háziorvosod hülye. Évente egy ellenőrzés (teljes vérkép) nagyon hasznos lehet, ha beteg valaki, ha nem. Meg különben is, milyen betegnek kell lenni szerinte a beutalóhoz, pl. a lábtörés megfelel? :D

Az üzemorvost nem tudom, adhat-e beutalót.

Szerintem jelezd a főnöködnek a problémát, ő beszéljen az üzemorvossal, aki meg adott esetben fel tudja hívni a házi orvosodat, aztán meccseljék le ők.

2018. szept. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Ypszilon1980 ***** válasza:

Üzemorvos miért ne kérhetne labort?

Hâziorvosnak meg mondd, hogy vashiányt akarsz ellenőriuni.

2018. szept. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Persze, amikor csak óhajtod. Szülinapra, névnapra, a nagyi házassági évfordulójára is kérhetsz. Amilyen m@rh@-f@ vagy, meg is teszed
2022. jún. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!