Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Megérett a körzeti orvosom a...

Megérett a körzeti orvosom a váltásra?

Figyelt kérdés

Alapból az a probléma hogy nem sorszám húzás van, hanem kijön az asszisztens és kérdez ott mindenki előtt. Én összesen 5 dolog miatt mentem orvoshoz, vérvétel, csípő fájdalom (focitól), nézze meg hogy van e visszerem, kíváncsi vagyok hogy a vérplazma adás egészségtelen e, és ezen kivül akkor hasmenésem volt. Na most én elkezdtem mondani az első kettőt, bement az asszisztens és hozott 2 beutalót, azért nem mondtam ott és akkor mert gondoltam beszélek az orvossal, és nem neki kell mondanom a többi beteg előtt, hogy mennyit fosok és mikor, valamint a vérplazmát sem, mert senkinek nincs hozzá köze.

Mivel elég bunkó az asszisztens, de a doktornőre eddig nem volt panasz, mondom akkor megkérdezem a plazmát a laborba (így is történt), a viszerességet meg az ortopéd doki is megmondja, orvos orvos. A hasmenés meg elmúlik.

Na most kiderült volt valami betegségem, és a vérvétel hülyeséget mutatott.

Kaptam egy csomó bogyót és elküldött széklet vizsgálatra.


Na itt az ami már sok volt, hogy kaptam egy fiolát, ebben egy pálca és tegyem bele a székletet. Mondta hogy hogyan figyeltem is. Oké.

Ahogy akartam venni, mit ad Isten beleejtettem a fiolát a wc-be. Kimostam rendesen viszem a cuccot a laborba.

Ott mondja a nő nagyon idegesen, hogy ez így nem ér semmit, miért öntöttem ki a folyadékot belőle. Mondtam hogy nem is tudtam hogy van benne, mert nem mondta a doktornő. Erre azt mondja hogy 100% hogy mondta. Én meg hogy biztos nem, nem vagyok hülye. (Igaz ki olyan blfsz mint én hogy beleejti az üveget a wc-be...) de akkor sem mondta el, hogy van benne folyadék.

Hát mondom akkor mi legyen? azt mondja hogy 15 forint egy ilyen kis cucc a kórháznak és annyival megrövidítettem őket, na ez már nem tetszett, mert én fizetem a TB-t rendesen, és azt mondták hogy nem kapok egy másikat mert drága és nem fognak rendelni...

Hát mondom szuper. Szerdán megyek vissza hátha kapok eredményt.


Egyébként ettől függetlenül is váltani akarok orvost, mivel 10 től rendel és csomószor el kellett kéredzkednem munkából, biztos van olyan doki aki 7 vagy 8 tól rendel.

Ha délután 14:30 kor megyek (15 ig van rendelés) ismét paraszt az asszisztens, hogy menjek délelőtt, nagyokos nem gondolja hogy délelőtt dolgozik az ember, igaz hogy 90% ban nyugdíjas jár oda, de azért legyünk már kicsit rugalmasabbak.


Szóval hogy és miként lehet váltani?



#panasz #körzeti váltás
2018. szept. 22. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:
2018. szept. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Keresned kell egy olyan háziorvost, aki hajlandó átvenni. Ő fogja a továbbiakat bonyolítani, ha szóban megegyeztetek
2018. szept. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

Odamész egy másikhoz, és megkérdezed, hogy elvállalna-e. Ha igen, majd mondja a többit (valószínűleg azt, hogy nincs is más teendőd). Ha nem vállal (mert már így is túl sok betege van, pl. - legalábbis ez szokott lenni az indoklás, vagy hogy túl messze laksz), akkor keresel másikat.


Egyébként a betegjogi képviselőnek is dobhatnál egy e-mailt a fentiekkel, mert nagyon gáz szerintem is, hogy a többi beteg előtt kérdez meg be se enged a dokihoz az asszisztens...

2018. szept. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Eleve nem mesélném el az asszitensnek a bajaimat, hanem közölném, hogy ezt az orvosnak akarom elmondani. Az asszisztensre max. annyi tartozik, hogy vizsgálat lesz (nem gyógyszer felíratás vagy hasonló gyorsabb dolog), a többit az orvosnak kell csak elmondani!
2018. szept. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem add nekik oda azt a 15 Ft-ot, ha még az is drága nekik.
2018. szept. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
15 ezer, bocsánat :D
2018. szept. 23. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!