Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ráhívhatom édesapámra jelen...

Ráhívhatom édesapámra jelen esetben a mentőket, bevinnék a beleegyezése nélkül, vagy milyen szolgálathoz fordulhatok?

Figyelt kérdés

Korábban nem intézkedtünk, de akkor se volt egyszerű az eset, de legalább be lehetett még menni hozzá, amikor ma meglátogattam ez fogadott:


Ez a bejárati kapu felül nézetből, nem tudom hogy megy be már nincs út...

[link]

Ez a kerítés teteje:

[link]

Az autó kívül belül csordultig:

[link]

Udvar belülről kifele nézve:

[link] itt még be tudtam anno menni


Mik a lehetőségeim, ha nem akar bemenni akkor is elviszik ha hívom? Vagy mentőkön kívül más lehetőség? Már gáza sincs nem tudom hogy ő kötötte vagy vagy kikötötték mert nem fizetett... 130 nyugdíja van, meg dolgozik mellette havi 200 hazavisz, de nincs pénze a gyűjtögetése miatt. Nagyon nagy gondok vannak belül a ház is tiszta szemét


2018. szept. 23. 13:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezért nem kell mentőt kihívni. Azért felhivhatod akár a rendőröket is, hogy ilyen esetben mit tehetsz.
2018. szept. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem, ha nincs gyámság alatt és nem id veszélyes magára vagy másokra, nem viszik be. Sajnálom, esetleg próbáld meggyőzni, hogy ez nem egészséges.
2018. szept. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Elvileg jár pszichiáterhez, mert gyógyszereket szed, legalábbis nekem ezt mondta, de szerintem már nem, vagy ha szed is semmit nem ér. Orvosát nem ismerem, nem avat be, de valamit tenni kéne.

Nem tudom mennyire ön és közveszélyes, azt hiszem gázpalackok is vannak az udvarán. Hátul fedett részen, nem tudom erre lehet-e hivatkozni, hogy veszélyes, de ez így nem állapot az biztos

2018. szept. 23. 13:50
 4/6 anonim ***** válasza:

Gondolom a szomszédok már jópár bejelentést tettek. Ilyen helyeken szoktak elszaporodni a patkányok általában.


Szerintem nincs sok lehetőség. Közvetlen hozzátartozó kezdeményezheti a korlátozott cselekvőképesség megállapítását, vagy a cselekvőképtelenség miatti gyámság alá helyezését.

2018. szept. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:

Amíg másokban nem tesz kárt vagy magában, addig semmit nem tehetsz. Sokan járnak pszichiáterhez, mégsem közveszélyesek. Az meg, hogy ennyire lomos, hát meg kell győznöd az ellenkezőjéről.

Akarata ellenére meg pláne nem viszik el sehová.

2018. szept. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem igényel sos beavatkozást a dolog, szóval a mentők nem fognak kimenni. Viszont a házi orvosával beszélhetnél, hogy be tudja-e utalni kórházba.

Ha nem, akkor irány az ANTSZ, ugyanis ennyi szemét között bőven el tudnak szaporodni a veszélyes rágcsálók (egér és főleg patkány), és ez közegészségügyi veszélyt is rejt magában. A hatóság elvileg kimegy körülnézni, és hoz egy határozatot, amelyben záros határidőn belül kötelezi a tulajdonost a lomtalanításra, takarításra. Ha ennek apád nem tesz eleget, akkor megbírságolják.

B variáció, hogy az egyik napra, amikor hosszabb ideig nincs otthon (pl. mert dolgozni megy), odarendelsz pár konténert, és (esetleg haverok vagy család segítségével) szépen kihajigálod a lomot. Ez sok idő, sok pénz, sok energia, de gyorsabb, mint a hatóság. Csak azt is beszéld meg előre a konténeressel, hogy mikor vigye el a cuccot - ugyanis ha még ott lenne, amikor apád hazaér, akkor valószínűleg nekiállna visszapakolni.


A gyámhivatalba is bemehetsz érdeklődni, mivel ugye nincs meg a teljes belátási képessége a saját ügyei viteléhez - a pénzét lomokra költi, a gázt valószínűleg kikötötték nála, mert nem fizette, és nemsoká itt a tél, fűteni kell...

2018. szept. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!