Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Altalásban műtsenek v érzéstel...

Altalásban műtsenek v érzéstelenítéssel?

Figyelt kérdés

Orrsövény ferdülés miatt lenne műtétem, cdak nem tudom, altatással vagy nélküle.. akinek volt már mit javasol? Illetve tapasztalatokat kérnék, ki hogy élte meg stb.

Köszi



2018. okt. 4. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Altatásra szavazok.
2018. okt. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Orrműtétnél egyértelműen altatás. Amúgy is letakarják a szemed, nem látnál semmi, ráadásul amíg ébren vagy, csak sok minden zavarna téged...
2018. okt. 5. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 HealthWealth válasza:
68%

Szia!

Nekem altatasban volt!

Engem kb 2 hete műtöttek,Nyíregyházán.

Reggel 8ra bementem, felvették az adatokat majd kb 2ora varakozas után behivtak az egyik vizsgaloba ahol atoltoztem es be kotottek egy infuziot.

Ez kb felig csepegett le, amikor a nover megjott es be szurt fenékbe egy eléggé nagy injekcios tűt.

Tényleg nagyon nagy volt :D

Azt mondták ez egy ugymónd bátorító hatású szer es menjek el pisilni majd jöjjek is vissza mert szedulni fogok tole.

Hat nem igazan ereztem semmit ugyanis par perc mulva jott is ertem a mutos fiu a tobbire pedig már csak halvanyan emlekszem.

Be tol a mutobe ahol felfekszem az agyra, majd maszk az arcomra es puff már csak arra eszmeltem hogy a korteremben fekszem rohadtul ki van szaradva a torkom...

A doktorno kesobb elmeselte hogy ebredeskor eleg harcias voltam es nem akartam hagyni hogy bekossek az orrom. IIletve hogy nagyon ferde vol az az orrsoveny...

Illetve a csaladom arrol meselt,hogy amint be vittek a korterembe azonnal inni akartam de ezt csak 2 ora eltelte utan lehetett valamint 4 ora eltelte utan inni.

Inni is csak szivoszall tudtam nagyon nehezen ugyanis az orromban levo tamponalas miatt minden egyes kis nyeles utan bedugult a fulem es nyomas lett az orromban.

Az orrom nagyjabol 3-4 szeresére szélesedett a benne levo tamponok miatt.

Valamint az orrom alatt volt egy parittya kotes amit cserelni kellet minden atazas utan.

Hétfo delben mutottek meg korulbelul es csutortok delelott 10 korul johettem haza.

A mutét nagyjabol 1 orás volt.

Az első este nagyjabol 10-15 percet aludhattam osszeadva,a szajlegzes miatt.

A masodik nap estejen korulbelul 1-masfel orat.

A harmadik napon már a hasam is ment es hanyingerem volt,semmi etvagyam nem volt.

A folyamatos valadekozas az orromban es verzes folyton tusszentesre kesztetett, ami kovetkezteben meg inkabb feszult az orrom.A harmadik napon végre ki vették az orrombol a tamponokat amit ugy ereztem mintha a homlokomtol kezdve huznanak kifelé.

Ezt a procedurat ugy megkonnyeztem, hogy semmit nem lattam a konnyektol.

Aztan vissza tettek egy egy gyogyszeres tampont.

De ezek mar egylatalan nem voltak olyan kellemetlenek mint az elozoek.

Majd ezeket delutan folyaman ki is szedtek es cseppentettek bele egy ott kapott orr cseppbol.

Ezen az estén végre kialudtam magam majd masnap delelott haza engedtek es egy het mulva kellett vissza mennem kontrollra.

Ma mar dolgozok,azonban amennyiben poros, nem tiszta légterű helyen dolgozik az elszenvedo alany, úgy még picit tovabb kell hanyagolni a melot.

Még egy elég nagy seb csücsül az orromban de ezen kivul nincs mas.

A legzesem nem igazan javult , ugyanis van pár allergiam ami ellen szinten tenni kell es fogok is, azonban mégis megmuttettem magam mert amennyiben az allergiat kezeltetem ez még mindig ott lett volna...

2 fajta tablettat 1 orrsparyt irt fel illetve az orrcseppet kell hasznalnom amit ott kaptam.

Mindent osszevetve elegge szenvedes volt de artani nyilvan nem artott ...

Ha igy ha ugy csinaltattad vagy majd fogod mindenkepp jo egeszseget es mihamarabbi gyogyulast kivanok neked es minden mas bajtarsnak :)


Ja annyit elfelejtettem hogy amint kiszedte azt a sok tampont azonnal megszunt a fej es nyakfajas, tusszoges,ful dugulas, torok fajas és a tobbi finomsag.

IIletve egylatalan nem faj az orrod sot meg akkor sem annyira amikor be van dugva, csupan a feszito hatas miatt van kisebb fajdalom benne de ez a kisebbik resze.

Pacsi!

2018. okt. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 HealthWealth válasza:
68%
Javítás: Műtét után 2 ora elteltevel inni es 4 ora elteltevel ENNI
2018. okt. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Húh köszi :) ez nagyon részletes volt, de ez is volt a célom a kérdezősködéssel. Tehá egy 2-3hét mire vissza tudok menni dolgozni.. igazából a közbetlenül utána levő időtől tartok, hogy fogok megbírkózni a levegővétel-nyelés kombóval.
2018. nov. 9. 19:35
 6/7 HealthWealth válasza:
És sikerült megbírkózni? :)
2019. aug. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Mi lett nektek az eredmény azóta? Javult a műtét után?
ápr. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!