Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért akar mindenki lebeszélni...

Miért akar mindenki lebeszélni arról, hogy mentőorvos legyek?

Figyelt kérdés
Ötödéves orvosis vagyok, van már elképzelésem arról, mit szeretnék csinálni. Mentőorvos akarok lenni több dolog miatt is, erre érzek elhivatottságot. Bárkinek elmondom, mindenki le akar beszélni! A gyakvezeim, anyukám, más orvosok, totál laikusok, gyakorlatilag mindenki, akivel ez szóba jön. Állandóan a "jaj szegény" "biztos???" "Jól meggondoltad?" "Szerencsétlen..." "hű az jó nehéz" "nem nőnek való" "oxyológia szakág csak Mo-n létezik, tudod ezt?" kommenteket kapom. Nem mintha érdekelne mások véleménye, de nem értem, hogy MIÉRT? Ennyire lenézett vagy nehéz vagy alulfizetett a munka? Nehéznek nehéz de én nem félek a kihívásoktól. Annyian ellenzik, hogy már azt hiszem, van valami, amit nem tudok erről. Oké, 12 órás műszak nehéz, éjjel is nehéz, részegekkel is nehéz, de érdekes és kihívásokkal teli munka, amit én nagyon becsülök. Jól is keresnek a mentőorvosok. Miért sajnál és miért akar lebeszélni mindenki? Nem értem. Az orvoslás alja a mentőzés? Nem hiszem. Nem mindenki tud helyt állni ilyen stresszben. Örülnék, ha hallgatók, orvosok és nem egészségügyisek is megosztanák a véleményüket. Köszke.

2018. okt. 4. 20:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Aki ilyen pályát választ az már bizonyára előtte is látott csúnya dolgokat, máskülönben nem járná ki senki az idáig vezető utat. Sokat kell dolgozni és lehet a nagy orvos hiányban(speciálisan képzettek) még nem is borítékolható a fix munkaidő. Én letudom a szakmám munkaidejét, és megyek haza, nehezemre esne lenyelni ha azt mondanák utolsó 2 órában hogy maradjál még mert nagy a zűrzavar.


Az orvosokat, mentősöket annyiból tisztelem hogy sokszor egészen alja eseteket is meg kell oldaniuk mert nincs más aki értene egy-egy esethez.

Pár hónapja olvastam egy mentőstől egy cikket hogy miért ment külföldre inkább, na Ő leírta hogy olyanokat megélnek amit civil ember el sem tud képzelni, nevetséges fizetésért.


Ha olyan lenne a világ hogy más véleményétől kell függeni, akkor nem lenne kommandós, katona, rendőr, se tűzoltó mert egyik sem életbiztosítás.

2018. okt. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%
Nem kell, hogy mások irányítsák az életedet. Hallgasd meg őket de a végén úgyis neked kell döntened. Sztem meg ez igenis szép hivatás és én inkább bíztatlak erre. Bárcsak én is maradtam volna az egészségügyben.
2018. okt. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
Mert annyira nem jó a fizetés (mennyi az a "jó" amit mondasz?), cserébe sokkal stresszesebb és pörgősebb mint más poszt orvosként. Múltkor olvastam egy remek írást egy lánytól aki a legvégén bukott el mert direkt keresztbetettek neki a záróvizsgán a processzor urak és elege lett mert éjt napallá téve tanult gyakorolt és marhaságokba kötöttek bele.
2018. okt. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
48%
Szia ! Bármit láthatsz ! Nagyon dúrva dolgokat.Látványhoz gyomor kell.Plusz készenlétben lenni...Kiérkezel és lehet a gyemed előtt hal meg egy gyermek.Vagy beszélsz hozzá nyugtatod,és közben.Semmi pénzért,de ha te vállalod ezt.Mély tiszteletem előtted. 40-éves férfi
2018. okt. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
60%
mert a mentőorvosokat rendszeresen megverik a kisebbségiek. Nőként elég merész dolog ilyenre vállalkozni, de becsülendő. Azért egy önvédelmi tanfolyamot érdemes lenne elvégezned.
2018. okt. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
4# válaszoló vagyok,mobilról írok.Szóval sok halált láthatsz és ezt szerintem nem.lehet megszokni.
2018. okt. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
3/6 az oxyológus (mentő+sürgősségi orvostan) szakorvos havi nettó kb 600.000 Ft-ot visz haza, az elég jó fizetés. Ebben van veszélyességi pótlék, hiányszakmai pótlék, ügyeleti pótlék.
2018. okt. 4. 21:04
 8/17 anonim ***** válasza:

Hány éves lehet a kérdés kiírója ?

Kérdeztem privátban is nem válaszol...

Azért ettől több bátorság kell a mentőzéshez...

2018. okt. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Szintén hármasnak: én is olvastam, az egy mentőtiszt lány volt, nem orvos. Ők más képzést végeznek el.
2018. okt. 4. 21:06
 10/17 A kérdező kommentje:
Nyolcas: most olvastam csak el, 26 éves vagyok
2018. okt. 4. 21:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!