Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ma este futás közben megharapo...

Ma este futás közben megharapott egy kutya. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma este, pár órával ezelőtt egy sötét utcába futottam, ahol megharapott a fenekemen egy kutya, mert nyitva volt a ház kapuja és kiszaladt rajta. A néni, akié a kutya, azt mondta megvannak az oltási könyvei, szóval elméletileg nem veszett, de nem láttam a könyvet. Nem férzett, viszont nagyon fáj és zsibbad. Többször lefertőtlenítettem, de nem mentem el orvoshoz. Szerintetek reggel elmenjek az ügyeletre vele? Kaphatok tetanusz elleni oltást, ha nem vérzett a seb, de azért eléggé meglátszódnak a fognyomok és fáj is?

#Kutya kutyaharapás tetanusz #Védőoltás veszettség
2018. okt. 15. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérd el az oltási könyvet és vidd magaddal az orvoshoz.
2018. okt. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Abból gond nem lehet ha látja orvos. Jobban megéri bemenni és megtudni, hogy nincs gond, mint nem elmenni és gond lesz belőle.
2018. okt. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ! És szerintetek nagy az esély, hogy tetanuszt vagy veszettséget kaptam el a kutyától?

Bar így, hogy nem vérzik nem valószínű, csak nagyon felek.. de holnap mindenképp elmegyek orvoshoz.

2018. okt. 15. 22:48
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
menj, mielőbb, tetanuszt kapsz, mert a kutya szája fertőzött. Jó lenne az oltási könyvet is tudnád vinni, de ha rendben az oltása, akkor nem kapsz veszettség ellenit
2018. okt. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Majd az orvos megmondja. Mindenképp a sebészeten kezdj holnap, és az oltási könyvet vidd magaddal. Ha oltott a kutya rendszeresen veszettség ellen, e miatt nem kell aggódnod. A tetanusz meg a sebtől függ, majd a doki megnézi.
2018. okt. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak óvatosságból: ha a tulajdonos nem akarja odaadni, vagy legalább megmutatni az oltási könyvet, akkor fogj gyanút...

Mindenképp menj el a sürgősségire holnap, mondd el, mi történt. Aztán a kapott papírral el kell majd menned a házi orvoshoz, aki megindítja a vizsgálatot: a hatósági állatorvos fog kimenni a megadott címre ellenőrizni. Amennyiben kiderül, hogy a kutya nem volt beoltva, két hétre karanténba helyezik megfigyelés céljából. Ha a veszettség jeleit látják rajta esetleg, akkor további oltásokat kell majd kapnod. :(

De azért ne aggódj túlságosan, nem valószínű, hogy veszett a kutya.

2018. okt. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%

Elég kicsi az esélye, hogy tetanuszt kapsz egy kutyától (ha valóban rendesen oltva volt), pláne ha át sem harapta a bőrt!


Lehet farmer volt rajtad és csak jól megrágta a segged nadrágon keresztül :D


Kaphatsz azért tetanusz elleni védőoltást mert úgy osztogatják ezt a fajta injekciót mint a cukrot. :)

2018. okt. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!