Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hálapénzt előre vagy utána...

Hálapénzt előre vagy utána kell fizetni? 28F

Figyelt kérdés
Életem első rutinműtétje lesz, már konzultáltam az orvossal, ő nem utalt rá és meg nem mertem rákérdezni.
2018. okt. 18. 14:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Előre mit hálálsz meg???
2018. okt. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én a varratszedéskor adtam oda, nagyon meglepődött de elfogadta. Utána felajánlotta hogy egy esztétikai műtétet is elvállal csak keressem meg 1 év múlva ha meggyógyultam teljesen, és sokkal rendesebb volt. Lehet érdemesebb előbb odaadni neki hogy jobban odafigyeljen rád, de műtét előtt én nem fizetnék ha nem utal rá. Valamikor kapd el műtét után és add oda neki.
2018. okt. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
A hálapénz pont olyan hülyeség, mint a borravaló. Minek?
2018. okt. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%

Utána. Varratszedés általában jó alkalom rá.


Könnyű mondani annak, hogy hülyeség, akinek még nem volt műtétje, vagy nem volt olyan, hogy konkrétan éreztették vele, hogy kéne adni.


Egyébként én sem adtam első műtétnél. Pechem volt, kiújult, visszakerültem. Másodszorra már elég konkrétan utaltak rá. Akkor adtam, mert ki tudja, hogy megint visszakerülök-e még valamikor.

2018. okt. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha jól sikerült a műtét és valóban hálás leszel.
2018. okt. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
utána minek fizessek már ha nem szól?
2018. okt. 18. 16:57
 7/11 anonim ***** válasza:
65%
6: Hogy elvállaljon, ha visszakerülsz, és ne egy vadidegen kaszaboljon.
2018. okt. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A világ egyik legnagyobb f szsága a hálapénz, de ha valaki akar, nindenképpen csak utólag, hiszen ha előre odaadod kb lefizeted.


(Volt olyan helyen műtétem aminek mégcsak a közelében sem lakom, simán elvállalt az orvos és még az 1 éves kontrollon is teljesen nornális volt (későbbi műtét lehetőségéről is volt szó), pedig egy forintot nem adtam neki soha.

2018. okt. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Gombamérgezés előtt mindenképpen előtte.
2018. okt. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
47%

Aki mondja, hogy nem hülyeség:

1 Egyáltalán nem kötelező. Lehet, hogy éreztetik veled, hogy "kéne" adni, de egy orvos sem fog rosszabb munkát végezni, ha nem adsz.

2 A magyarországi orvosi fizetés/munkahelyi körülmények olyan szinten szarok (tapasztalat - Édesanyám orvos) hogy ha te nem is akarsz adni, az a minimum, hogy nem nézed le azt, aki ad.

2018. okt. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!