Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tanácsot szeretnék kérni, h...

Tanácsot szeretnék kérni, h mit csinaljak?!

Figyelt kérdés
Apám alkoholista, már több honapja csak iszik (nem vesz be más tápanyagot a szervezetébe alkoholon kivül) és erősen dohányzik. Egyedül él, bejutni alig tudunk hozza, mert nem enged be senkit. Elvonorol hallani sem akar...Nemtudom mit csinaljak vele..de ha igy folytatja meghal...

2018. okt. 29. 09:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha ő nem akar segítséget te nem tudsz vele kezdeni semmit. Valami elöl menekül és szerintem teljesen tisztában van azzal hogy ha nem hagyja abba hamarosan meghal.
2018. okt. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha önszántából nem kér a segítségedből, akkor sajnos semmit. Valahogy meg kéne próbálnod mégis bejutni hozzá és hatni rá, bár ha tényleg ilyen rossz a helyzet, akkor nem fogják meghatni az érveid. Azért én nem adnám fel a próbálkozást.
2018. okt. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
sajnos nem ez az első eset mikor ilyet csinal..Eddigi rekordja 4 honap volt. Aztan hirtelen abbahagyta, dolgozottminden normálisan ment. Most megint ez van, de most tényleg extrem szinten..Ahogy emlitettem nem eszik, nem törödik magával, kosz, rendetlenség mindenhol, anyagi szempontbol is már lassan mindent eliszik :( Legutobb konkrétan kidobott a házábol (igaz keritést másztam h bejussak, h megnézzem mivan vele). nem akar senkit sem látni...
2018. okt. 29. 11:55
 4/7 A kérdező kommentje:
beleegyezés nélkül nem lehet elvonora küldeni? vagy vmt kitalálni? egyszerűen tehetetlenek vagyunk :'(
2018. okt. 29. 12:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet. Bizonyára van valami ami miatt ilyen, abban kellene őt segíteni.
2018. okt. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
mindent megtettünk. Semmi sem jött be. Mindig elkezd inni.de az utobbi 10 évben ez van, h ha rájön honapokig iszik és már mindenki de mindenki beszélt neki, nem hallgat senkire sem
2018. okt. 29. 16:10
 7/7 anonim válasza:

Semmit nem tudtok tenni, amíg magától nem látja be, hogy baj van és segítségre van szüksége.

Én is ilyen voltam, de aztán beláttam, hogy amit csinálok az nagyon rossz és már a közvetlen környezetemre is kihatással van negatív értelemben.

Segítséget kértem szüleimtől, pszichológustól és gyógyszeres terápiát kezdtem.

Kb. 2 és fél hónapig ez ment is, egy doboz sör sem ment le addig, de aztán leálltam a gyógyszerrel és újra elkezdtem napi rendszerességgel inni.

Belátom, függő vagyok és a gyógyulás kulcsa nem más, mint a teljes absztinencia, hogy meg kell vonni mindenféle alkoholt, az alkoholizmusból csak így van kilábalás, egy alkoholista mindig is alkoholista marad, csak tünetmentes időszak lehet az életében, mert amint megiszik az ember egy doboz sört, onnantól kezdve vége, minden kezdődik elölről.

Szóval ha apád ezt magától nem látja be, hogy baj van, tönkremegy körülötte a családi élet, addig minden hiába, mert a gyógyuláshoz vezető úthoz a beismerés mindenképp szükséges!

2018. nov. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!