Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Haltatok meg majdnem, mert az...

Haltatok meg majdnem, mert az orvos hanyag volt?

Figyelt kérdés
2018. nov. 11. 16:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Én nem, viszont egy családtagomnak nem sok hianyzott. És nem csak az orvos, az ápolók is hibásak voltak. Egy lábtöréssel ment be, tüdőgyulladással, lefogyva, szellemileg is kissé leépülve jött ki.
2018. nov. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Botrány ez az egészségügy, nagyon komolyan mondom.


Nálam az volt, hogy a háziorvos már 20-szorra küldött el, mikor is kiderült, hogy azért voltam heteket rosszul, mert szinte teljsen leálltak a veséim, megnagyobbodtak és be voltak gyulladva, csak ugye a hányáscsillapítókat egyszerűbb volt írni... Nagyon kicsin múlott az életem.



Vicc, az egész. Jó, hogy nem számonkérik az embert, hogy miért mer elmenni bet3gen orvoshoz, rám azt akarta anno rám fogni, hogy anorexiás vagyok és menjek a pszichiátriára, mikor lázasan oda merészeltem menni, mikor hazaküldtek az iskolából, ez a gyerekorvos volt...


Máshol állítólag normálisabb a háziorvos, lehet csak ezen a településen megy ez a borzalom...

2018. nov. 11. 16:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát én úgy érzem, elég közel voltam hozzá. De én Angliában élek.

Egyszer majdnem én haltam meg, egyszer meg majdnem a lányom...de volt még két eset, ami szintúgy veszélyes volt.

Mind terhesség körül volt.

Az első, amikor azért elég veszélyes volt, mikor az első lányommal elkezdett folyni a magzatvíz, szépen hazaküldtek, majd 24 órával később jött a világra a lányom. A végén majdnem könyörögnöm kellett, hogy csináljon gátmetszést, mert nem fért ki. Már ők is mondták, hogy ha a következő nyomásra nem jön ki, akkor már kicsit necces lesz. Az oxigén hiánytól azért nem állt olyan messze a lányom szerintem.

Aztán a két lányom között volt két vetélésem. Az első alkalommal a pecsételő vérzésre nem kaptam semmit (itt nem adnak), nem mentettek fel munka alól, de még csak meg se vizsgáltak. 7 hétig pecsételtem, mire kaptam időpontot. 1 órával előtte vetéltem el már a korházban. Akkor már 7 hete hordtam az elhalt embriómat. Azért szerintem az sem túl egészséges.

Viszont a 2. vetélésem ennél is durvább körülmények között zajlott. Már 6 hetesen éreztem, hogy nincs rendben valami, pecsételtem megint kicsit. Magán uh-ra mentem 8 hetesen, ott kiderült, hogy 6 hetesen leállt a fejlődésben a terhesség, mellesleg, ikrek. (Ezt a részét is megéreztem egyébként) 1 hét múlvára kaptam kórházba jidőpontot, ahol vetélős gyógyszert adtak, le is zajlott, de sajnos csak az egyik jött ki. Akkor ezt azonban nem tudtam. 2 héttel későbbre kaptam időpontot, ahol mondták, hogy még benn van az egyik, de mivel elkezdtem megint vérezni, talán kijön magától, 3 nap múlva kaparnak. Aznap este visszamentünk, mivel úgy folyt belőlem a vér, mintha megnyitottak volna egy csapot rajtam. Először megkérdezték, hogy mennyire vérzek, miközben már kezdtem pirosra festeni a járólapot...nem tudom, talán kicsit. A nővérke szaladt az orvosért, mert orvosbácsi először nem akart jönni, biztos nem olyan sürgős. Úgy kábé 8 orvosom lett hirtelen. Na, hát én akkor azt gondoltam, hogy én már onnan nem jövök ki élve. De láttam a pánikot az ő arcukon is, meg mondták is utána, hogy rájuk ijesztettem, szóval bizti elég közel voltam. Pár zacskó vért belém adagoltak, rögtön mind a két karomra rákötötték.

Aztán jött a 2. lányom, akivel véres volt a magzatvíz, mikor megindult, én mondtam is nekik, de nem hitték el, 1 óra könyörgés után tesztelték le. És mikor bevitt a mentő és kérdezte, mennyire vérzek, mondtam, hogy azért nem nagyon, akkor majdnem hazaküldtek....38 hetes voltam. 27 hetesen elmentem magánra, ott mondták, hogy lenn van a méhlepény. Mondtam is a dokimnak, de azt mondta, semmi gond, az majd arrébb megy...Jah, pont amiatt véreztem és nem tudtam szülni...és mindez órákba telt, mire rájöttek. Megvárták, még a magzati szívhang leesik 35!-re a 140 helyett...Hát altatásos császár lett belőle. Azt hittem, nem látom élve a lányom. Szóval ez utóbbi alkalommal majdnem őt nyírták ki.

Szerencsére több gyereket nem akarunk.

2018. nov. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Egyetlen anorexiás sem hiszi el, hogy ő beteg. A veséd is ettől állt majdnem le. Ez nem az orvos hibája.
2018. nov. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az anorexiás varomság előtte 4 évvel volt, akkor sem voltam durván vékony, meg nem egyenlő az anor3xia a vékonysággal.


Most négy évre rá meg plusz 10 kg van rajtam, amit sehogy se tudok leadni, kamaszként szinte mindenki vékony...



Egyébként fertőzés volt, ha tudni akarod...


20 évesen majdnem meghaltam, de ezzel senki sem foglalkozott megúszták...


Pont.

2018. nov. 11. 19:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha sz.r a háziorvosod válassz mást. Rinyálni persze könnyebb.
2018. nov. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Igen, én is majdnem meghaltam hiába mondtam neki hogy jöjjön el hozzám mivel bedagadt a lábam és alig kapok levegőt, de nem vett komolyan és csak annyit mondott a telefonba hogy borogassa csak mert biztos valami inhúzódás lehet majd délután kimegyek. Erre én mondtam neki hogy alig kapok levegőt, és ha nem jön ki akkor az orvosi etikai kamarához fogok írni panaszt! Ezután letette a telefont. Csak délután jött ki, szerencse hogy kibírtam mert kiderült hogy trombózisom van! ✍️ Ezután hívta a mentőket de elnézést sem kért. Csak annyit mondott hogy ha nem tetszik akkor válasszak másik háziorvost! Ez szerintem visszaélés a beteggel szemben! Ez a falusi háziorvos sokszor megengedett magának mindent! Sokszor tett megjegyzéseket, mint pl "legalább megismerte a trombózist" Ezt hogy lehet jó értelemben venni?
2018. nov. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!