Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Segítene valaki megmagyaràzni...

Segítene valaki megmagyaràzni az eredményt?

Figyelt kérdés
Szép napot. Màjusba voltam orvosnàl,elküldött a laborba. Az eredmény siralmas lett, azt tudom hogy a tsh nem volt a legjobb. Alulműködésre gyanakodott az orvos. Kaptam rà Letrox-ot. Megint mennem kellett laborba de most csak a tsh-t,a t4-et és a t3-at nézték. Az eredmények:tsh 0,550-4,780 az enyém 7,408 mIU/l. FT4 11,50-22,70 az enyém 21,60 pmol/l. FT3 3,50-6,50 az enyém 5,10 pmol/l. Erre ma az orvosom azt mondta hogy az értékek között hatalmas a kontraszt, de mostansàg a laborba valamiért amúgy is sok cukrot meg rossz pajzsmirigyet mutatnak ki. Nem is értik. ( Akkor ezekszerint kontàrok végzik azt a munkàt) Az orvos szerint ezek az értékek jók. Nos az lenne a kérdésem hogy mi a helyzet ezekkel a szàmokkal mert nekem a tsh-nàl a csillagocska kicsit böki a szemem, baràtnőmét meg a t4. Ha jók az eredmények tényleg akkor azt is magyaràzza màr el valaki hogy miért. Senki nem mondott semmit és meg lesek erre az eredményre értetlenül. Vàlaszokat előre is köszönöm. 29/N
2018. nov. 13. 13:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, jól látod, nem jó a TSH eredménye. Ezt az agyalapi mirigy termeli, hogy a pajzsmirigyet hormontermelésre serkentse. Ha a pajzsmirigy mégse hajlandó elég hormont termelni, akkor az agyalapi mirigy odatapos a gázra, nagyobb tsh fröccsöt ad, ezért az emelkedett érték. Alulműködésed van még mindig. Ha nem foglalkozik vele az orvos, akkor érdemes másikat felkeresni.
2018. nov. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tényleg hatalmas a kontraszt az eredményeid között.

Sem az fT3, sem az fT4 szintje nem indokolja a magas TSH-t. (Ha alacsonyabbak lennének a normál értéknél, vagy legalábbis az alsó határ közelében, akkor lenne érthető a TSH-emelkedés.)

Annyit tudnod kell még, hogy a Letrox az tulajdonképpen T4-hormon - tehát nyilvánvaló, hogy gyógyszerszedés mellett nem is lehetne alacsony a T4-szinted.

Mennyit szedsz egyébként? És milyen értékeid voltak májusban?

AntiTPO-t és antiTG-t mértek valamikor? Mennyi lett?

2018. nov. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Reggel éhgyomorra felet. Màjusba 10,024 mIU/l volt. Engem viszont akkor is aggaszt ez az eredmény.
2018. nov. 13. 22:15
 4/4 anonim ***** válasza:

Mennyi Letroxot szedsz?

AntiTPO-t és antiTG-t mértek valamikor? Mennyi lett?

2018. nov. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!