Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Sok műtét után mindig újra...

Sok műtét után mindig újra újra benövő körömre valaki tud megoldást?

Figyelt kérdés

Már lassan két éve ezzel szemvedek. 14 műtétem volt, különböző sebészek, bőrgyógyászok, pedikűrösök foglalkoztak a lábujjammal de azóta se lett megoldás. És én egy olyan ember vagyok akinek nagyon nagy szüksége van a sportra amióta oviban elkezdtwm egyfolytàban rendszeresen sportoltam, és emiatt a folyton visszatérő fájdalmas gyulladástól erre esélyem sincs 2 éve. Az lenne a kérdésem hogy van e valakinek valami bevált ötlete? Van bárki más akinek ilyen sokáig húzodott ez a dolog?

Koszonom a valaszokat 17/L



2018. nov. 13. 22:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Én is kisebb koromban ezzel a problémával küzdöttem, nekem "csak" 6-7 műtétem volt.

Milyen technikával műtöttek? Lézerrel?

Nekem egyszer volt olyanom, hogy mindketten oldalt begyulladt a körmöm. Ekkor választhattam, hogy az egészet leveszik, és ezzel valszeg megszűnik a probléma, vagy a közepét meghagyják. Az egész köröm leszedését választottam. Utána rendben is volt, de deform lett a körmöm, ez így is fog maradni véglegesen :(


Azóta tesómnak is volt ilyenje. Családban sajnos visszatérő probléma. Őt már szüleim (sajnos amikor nekem volt ilyen bajom, akkor ez a módszer nem volt elterjedt) egy kifejezetten körmökre/lábfejre specializálódott szakemberhez vitték. Ő a műtétet egyáltalán nem javasolta, nagyon sérülnek az alapszövetek. Egy olyan dolgot helyezett fel a lábujjára, ami megemeli a körök felső részét (szóval ki a körömágyból) így a köröm rá van kényszerítve, hogy jól nőjön. Ez elég hosszadalmas, tesómon vagy 2 hónapig volt rajta, amíg teljesen vissza nem nőtt a köröm. Nagyon kell rá vigyázni, egyszer beakadt ez a cucc egy matrac rúgójába, ezzel emelte még fentebb a körmöt, tesóm ordított fájdalmában. Szóval tényleg nagyon kell vigyázni rá.

Viszont jó hír, hogy azóta teljesen rendben van a körme, abszolúte bevált neki ez a módszer. Ha érdekel, akkor privátban küldök elérhetőséget (Szolnok).


És kitartás! Sajnos tudom, min mész keresztül.

2018. nov. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A rokonomnak a lézeres műtét segített.
2018. nov. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!