Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért van az, hogy a petefészk...

Miért van az, hogy a petefészkemet egyszer telthólyasgos, máskor sima ultrahanggal nézték meg, cisztát keresve?

Figyelt kérdés

2007-ben gyakori hasfájás miatt elküldtek telt hólyagos ultrahangra. Petefészek cisztára gyanakodtak. Elmondták, hogy ha nem telt hólyaggal megyek, nem látják jól a petefészkem. Nem volt cisztám.


2017-ben bementünk a kórházba, mert aznap nagyon fájt a hasam és nem telt hólyagos ultrahangra küldtek fel. Cisztát találtak.


Miért van az, hogy azt mondták egyszer, hogy telt hólyag nélkül nem látják, hogy van e cisztám, tavaly pedig úgy állapították meg, hogy nem volt telt a hólyagom a vizsgálat alatt?



2018. nov. 16. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Hasi vizsgálathoz telt hólyag kell, hüvelyihez üres.
2018. nov. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nekem nem csináltak hüvelyi ultrahangot egyik alkalommal sem, mindkétszer a hasamon át nézték meg és egyiknél kellett a telt hólyag máskor pedig telt hólyag nélkül megtalálták a cisztát és elmondták mekkora, stb.
2018. nov. 17. 07:32
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha telt hólyag kell hozzá, hogy lehet, hogy anélkül is megtalálták a cisztát és nem is kérték vizsgálat előtt, hogy telt hólyaggal menjek?
2018. nov. 17. 07:34
 4/7 Ypszilon1980 ***** válasza:

Semmi köze ennek.

A két vizsgálat között eltelt 10 év,az alatt keletkezhet cysta.

Kismedencei vizsgálathoz telt hólyag kell, de az sem jó ha nagyon tele van.

Ez nem jelenti azt, hogy csak akkor látszikódik, de valószínűsítem, hogy volt benne annyi folyadék, amivel lehetett vizsgálni,különben elég nehéz lenne elkülöníteni.

2018. nov. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
*látszódik
2018. nov. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De gondolom nem küldtek el a vizsgálat elótt kifejezetten pisilni, csak megnézték és kész. Alapvetően hasi UH-hoz az a jó, ha van elég vizelet a hólyagban, különben nem lehet normálisan elkülöníteni a dolgokat. Attól, hogy nem érezted, hogy pisilni kell, valószínűleg volt elég vizelet a hólyagban ahhoz, hogy lássanak.

Elég sokat ultrahangozok, én is azt szoktam csinálni, hogy ránézek, ha látok rendesen akkor remek, ha még tök üres a hólyag és nem látok, akkor mondom a páciensnek, hogy igyon sokat és akkor szóljon, mikor már pisilnie kell.

2018. nov. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2018. nov. 17. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!