Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyi időközönként lehet...

Mennyi időközönként lehet csináltatni TB alapon általános vérvételt?

Figyelt kérdés
7 hónapja voltam utoljára. Az elmúlt közel hét hónapban elég keményen dolgozok, és a szabadnapjaim is rendkívül stresszesek. Kíváncsi lennék van-e bármi változás az értékeimben, de ha van valamilyen szabály arra vonatkozóan, hogy mennyi időközönként lehet kérni az általam említett vizsgálatot, akkor inkább nem várok 2,5 órát csak arra, hogy kapjak beutalót rá.
2018. nov. 18. 16:18
 1/10 anonim ***** válasza:
elvileg évente a szokásos, de aztán a háziorvos azt talál ki, amit akar, ha éppen havonta akar újat kérni ...
2018. nov. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
14%
Egészséges, gyógyszert nem szedő embernél évente indokolt, szóval még pár hónap és megcsináltathatod.
2018. nov. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Csak ez az, hogy nem érzem magamat egészségesnek a doki meg a stresszre fogná úgy is.
2018. nov. 18. 16:30
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem kívánságműsor, hogy most unalmamban megnézetném a vérképem. Ha az orvosod indokoltnak tartja, elküld laborba.
2018. nov. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ha nem akar adni, akkor a Synlabnál megcsináltatod privátban. sajnos ide jutottunk .... nekem is volt, amikor havonta kellett és sajna sok ezret ott hagytam, mert rendkívül okos háziorvosunk van, és az amúgy életveszélyes állapotot ő nem tartja elég indokoltnak :)


sajnos ez van ... ha van pénzed, semmi se gond. ha nincs, akkor gond. egyébként ha nagyon alapokat akarsz csak, az nem vészes pénz (3-4 ezerből megvan)

2018. nov. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Voltam már a Synlabnál, illetve tervbe van véve egy másik kivizsgálás is (teljes pajzsmirigy). Lehetséges, hogy általános vérvételre is hozzájuk megyek.


Mindenkinek köszönöm a válaszokat.

2018. nov. 18. 16:38
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

"Synlabnál megcsináltatod privátban. sajnos ide jutottunk "


Bizony ide. Sajnálatos, hogy nem ülhetsz minden nap ingyen vérvételen.

2018. nov. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azért az, hogy valaki 7 hónappal ezelőtt volt vérvételen és elmenne még egyszer kicsit távol áll a minden naptól...
2018. nov. 19. 15:59
 9/10 anonim ***** válasza:

főleg ha indoka is van ..

kérdező, az a gond tudod, h az OEP ellenőrei járják szerencsétlen háziorvosokat és büntetik ezerrelk minden xarért, így aztán már azt s etudjáők, mit merjenek és mit ne.

viszont létezik áthidaló megoldás, kérd a háziorvostól 4-es térítési kategóriára a beutalót, akkor a kórházban/rendelőintézetben előbb ki kell fizetned, és ugyanúgy megcsinálják, csak persze könnyen lehet h kb ott leszel, mint a Synlabbal. és aza nagy gond h a vérkép és a képalkótó vizsgálatok még fizetősen is beutaló-kötelesek.

de ha ez se megy > Synlab, ennyi, nagyon sokan járnak oda, komoly betegek is, mert hát ... ahogy írtam, itt tartunk.

2018. nov. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát, akkor már inkább elmegyek a Synlabhoz, mintsem fizessek azért, hogy órákat várjak a kórházban/sztkban akár 100 ember jelenlétében.
2018. nov. 20. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!