Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Egészségügyi ellátások

A kérdés

Bokasérüléssel hogy kell elmenni a balesetire?

Edzésen kibicsaklott a bokám, annyira nem vészes, mert nem kellett azonnali orvosi segítség vagy ilyesmi, haza tudtam menni eléggé lassan sántítva. Viszont megdagadt és barnás-zöldesen elszínéződött kissé, ezért holnap elmennék megnézetni az SZTK-ba. De még soha nem voltam ilyesmi miatt, nem tudom mit hogy kell. Mi az az előjegyzés? Kell olyat csinálni? Mert a honlapon szerepel hozzá telefonszám, de nem írja, hogy szükséges. Odamegyek, és hol kell "bejelentkezni"? Mit kell mondani, kinek? Mi ennek a menete? Várhatóan mit fognak csinálni? Hogy zajlik egy ilyen vizsgálat és esetleges kezelés?

2018. nov. 20. 19:24  Privát üzenet  

A válaszok
Baleseti sebészetre kell menni. A kartonozóban közlöd hogy mi történt és majd kapsz sorszamot

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont 2018. nov. 20. 19:29 Privát üzenet

Helyfüggő. Nálunk például minden esetben a sürgősségire kell menni először (elvileg 24 órán belül, gyakorlatilag meg a kicsit régebbi eseteket is fogadják). A traumatológiára már csak kontrollra kell menni az előre megadott időpontban.

Úgyhogy szerintem menj a sürgősségire, ha van nálatok ilyen. Ha nincs, akkor hívd fel a kórházat/rendelőt, és kérdezd meg, hova tudsz menni.

Az nagyon fontos, hogy ilyen esetben nem ér rá napokig várni. Valószínűleg csontsérülésed nincs, de pl. egy részleges bokaszalag-szakadás ugyanolyan nagy probléma (sőt, egyesek szerint még nagyobb), a sérült lábat ugyanúgy gipszelik (vagy minimum rögzítő használatát javasolják 6 héten át, egy hét fekvés legalább, utána is csak fokozatosan szabad terhelni, és célszerű gyógytornára járni a 6 hét letelte után).

Amúgy általában csak megnézik, elküldenek röntgenre, és ennyi.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont 2018. nov. 20. 19:51 Privát üzenet
Ypszilon1980 nevű felhasználó válasza:

Sűrgősségi esetben vagy az van, hogy soron kívűl ellátnak, vagy inkább a balesetire kell elmenni, nem az SZTK-ba. Ahová tartozol kórházba oda kellene inkább menni, traumatológiára. SZTK-val az a baj, hogy nem tudnak ellátni, ha van komolyabb sérülésed.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont 2018. nov. 20. 21:49 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Elesestem, és kissé faj a vállam alatt? Elmenjek vele a balesetire?
Nagyon fáj a bokám, muszáj lesz elmennem a balesetire. Mit kell csinálnom? "be kell jelentkezni? Még sosem voltam.
18 év alatt ha bemegyek a balesetire mert eltört az ujjam es nincs velem szülő csinálnak röntgent?
Bokasérüléssel milyen orvoshoz forduljak?
Ha valakit bevisznek balesetire, például valamijét összevarrják. Akkor őt egyből hazaengedik?
Gipszelni fognak? Már legalább egy hete fáj a bokám, és ma elmentem az orvoshoz adott beutalót a balesetire. Azt mondta lehetséges, hogy megrepedt. Kapok gipszet?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Egészségügyi ellátások rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!