Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hová fordulhatok, ha a háziorv...

Hová fordulhatok, ha a háziorvos álláspontom szerint nem megfelelően lát el félrekezel, és egyre rosszabbul érzem magam?

Figyelt kérdés
Magán rendelésre nincsen, pénzem mivel munkanélküli vagyok, és ahogy a dolgok kinéznek egyelőre nem is lesz munkám mivel még a munkanélküli hivatal által indított képzés orvosi alkalmassági vizsgálatán sem feleltem meg. Betegjogi képviselő, orvosi kamara, megyei tisztifőorvosnál nyújtottam be panaszt, de még vizsgálatot sem indítottak az orvos ellen, mert mivel én nem vagyok, orvos nem tudom megítélni szerintük, hogy mi a megfelelő ellátás ezért indokolatlan a panaszom.
2018. nov. 21. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Kedves kérdező, ha máshol nem is, de a háziorvoslásban szabad orvosválasztás van. Ez gyakorlatilag azt jelenti hogy neked nem kötelező ahhoz háziorvos kollégához, tartozni akinek a lakcím szerint a körzetében vagy. Mehetsz máshoz is, akár az ország másik végébe is. A háziorvosi körzetnek az a jelentősége, hogy a lakcim szerint hozzátartozó betegeket, a háziorvosnak kötelezően ellátni viszont befogadhat a körzetébe más betegeket is, de ez már az ő szabad választása. Szóval ha nem vagy megelégedve a háziorvosoddal, akkor egyszerűen keress mást. Viszont készülj fel a hatóságnál felnyomó rosszindulatú betegeket senki nem szereti.
2018. nov. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, a választ. Sajnos ez itt vidéken nem olyan egyszerű, hiszen az is csoda hogy egyáltalán van orvos. A válaszod alapján akkor tűrjem el, hogy az orvos nem végzi el rendesen a munkáját és ebből kifolyólag akár nyugodtan meg is halhatok.
2018. nov. 21. 18:13
 3/6 anonim ***** válasza:
Most komolyan mit vársz? Állambácsi majd jól megbűnteti a kollégát és ő jó útra tér? Ráadásul szerinted, hogy fog ezentúl irányodba viszonyulni az a kolléga akit mindenhol felnyomtál?
2018. nov. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyébként nem, a válaszom az, hogy mindenképpen keress másik orvost.
2018. nov. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia,


Hasonló helyzetbe voltam én is, úgy tűnik direkt csinálják. Ha gondolod olvasd végig az alábbi linkelt kérdésem, de eredményt nekem csak magánklinika hozott. Sajnos ez a súlyos valóság most.


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__9597281..

2018. nov. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves előző, azért ez az direkt csinálják egy rohadt nagy pofátlanság részedről. Az, hogy a háziorbosotok szar egy dolog, ha nem tetszik keress mást. Egyébként én háziorvosként leírtam, hogy miket kell csinálnod, ingyen és bérmentve, és egy háziorvosnak rohadtul mindegy, hogy te magánban vagy, oep finanszírozottan intézed az ügyeidet, mi tök ugyanannyi pénzt kapunk utánatok.
2018. nov. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!