Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gépi receptre kézzel ráírt...

Gépi receptre kézzel ráírt "Ellátva 3 hónapra" feliratot a gyógyszertárban észreveszik?

Figyelt kérdés

Ki akartam váltani a 3 hónapra elegendő gyógyszeremet, rajta is van, hogy 3*21db, azonban a gyógyszertárban belekötöttek, hogy az orvos elfelejtette rárni, hány hónapra ellátva, így csak a legkisebb, 1*21es kiszerelést adhatja.

Hazamentem, ráírtam kézzel, hogy 3 hónapra ellátva, mivel az orvosom többszáz kmre van, és elmentem egy másik gyógyszertárba, ahol elvették a receptet, de nem volt készleten, így ma kell mennem érte. Szerintetek beleköthetnek még vagy kiadják?


2018. nov. 22. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Örülhetsz, ha nem büntetnek meg, mert ez hamisításnak számít! TE nem írhatsz semmit a receptre, mivel nem vagy orvos!
2018. nov. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha átvették, akkor kiadják.
2018. nov. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nyilván nem írhatok rá, de ha egy balek az orvos és nem akarok miatta szabira menni, plusz utazást fizetni, akkor kénytelen vagyok cselhez folyamodni.

Egyébként az első gyógyszertárban is átvették volna, ha ottani a doki, hogy majd utólag javíttatják, de mondta, hogy ez túl messze van.

2018. nov. 22. 15:58
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha javítunk a recepten a javítást alá kell írni és le kell pecsételni...

Viszont a recept kiváltásához nem kell recept, az elektronikus rendszer miatt ha én most Pécsen felírok a betegemnek egy receptet elektronikusan, akkor ő azt öt perc múlva Szegeden ki tudja váltani.

2018. nov. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kiadták, rendesek voltak :)
2018. nov. 24. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!