Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Megkérhetem erre az iskolaorvost?

Megkérhetem erre az iskolaorvost?

Figyelt kérdés
16 éves làny vagyok, lesz a suliban orvosi vizsgálat: súlymérès, magassàg, látás, vérmyomàsmérés. Állítólag csoportosan kellesz bemenni a vizsgálatra...Csakhogy én nem szeretném, hogy tudjàk a többiek, hogy hány kg vagyok valamint szégyenlős vagyok....Megkérhetem az orvost, hogy külön vizsgàljon meg?

2018. nov. 25. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Furán fognak rád nézni. Ez mentális problémára utal. Miből gondolod, hogy érdekelni fogja a többi lányt, hogy hány kg vagy?
2018. nov. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Miért lenne ez mentális probléma? Ez csak szégyenlősség/önbizalomhiány. Én is utáltam, amikor még régen (felsőtagozatban) kb. hármasával hívtak be minket és kérdezgettek a menstruációmról, a súlyomat sem szívesen mondogattam másnak, noha mindig egy nádszál voltam. Ma már tök nem érdekel, de teljesen átérzem a kérdező problémáját.

Szerintem kérdezd meg, veszteni semmit sem fogsz vele.:)

2018. nov. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
63%

Szerintem ez amúgy gáz. Nekem anno suliban így tudták meg a többiek milyen gyerekkori betegségem volt, pedig nem akartam ezt senkinek elmondani.

Kérd meg a dokit, nem vesztesz semmit.

2018. nov. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Főképp azért félek, mert hegek vannak a kezemen
2018. nov. 26. 18:06
 5/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Pontosan erről beszélek, senkinek semmi köze hozzá, majd ha te el akarod mondani, elmondod.
2018. nov. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Persze hogy megkérheted az orvost hogy külön vizsgáljon meg,meg alapból az lenne a normális,hogy a fiatalok egyenként mennek be hozzá,van titoktartási jog,egyik osztálytársadnak sincs köze a te adataidhoz,egészségügyi dolgaidhoz.


A másik biztos nem ácsorognék egy bugyiba egy osztálytársnőm előtt sem.Hiszen előfordulhat hogy eleve alsóneműre kell vetkőzni vagy még a melltartót is levenni.


Az lenne az alap hogy egyenként mentek be hozzá.Szerintem nem csak te vagy az egyetlen aki külön szeretne bemenni,beszéld meg a titeket kísérő tanárral hogy külön szeretnél bemenni,sőt az osztálytársnőkkel is megbeszélhetitek az egészet.Szólj vagy kísérő tanárnak vagy pedig a orvosnak,védőnőnek vagy asszisztensnek(nem tudom nálatok ki van még ott az orvoson kívül)

2018. dec. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Off.


Nem tudom ti milyen iskolákba jártatok de nálunk mindig egyesével volt még 7 évesen is az orvosi vizsgálat,szóltunk ha nem így akartak eljárni.

2018. dec. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!