Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ízületi szakadást, sérülést,...

Ízületi szakadást, sérülést, szalagsérülést kimutat a sebészeten, traumatológián készített röntgen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 2 hete sérülést szenvedtem edzés közben. Valószínű a súlymellénynek tudható be, megnyomott valamit a vállamban, azóta a rotátorköpeny környékén a toló/nyomó mozdulatokra fáj. 2 hete nem is edzettem, pihentetem, javult is, aztán most stagnál. Lehet én vagyok türelmetlen, de úgy döntöttem, jobb ha látja egy szakorvos is. Beszéltem a háziorvosommal, Ő azt mondta, menjek el a sebészetre és ott beutaló nélkül készítenek egy röntgent, mert sportból adódó sérülésről van szó. Én úgy tudom, hogy az ilyen röntgen csak a csonttöréseket mutatja ki, ízületi sérüléseket nem (márpedig nekem ízületi sérülésem van, érzem.). Direkt rákérdeztem az orvosomnál, és azt mondta, hogy kimutatja a röntgen az ízületi sérüléseket is. Én tudom rosszul, vagy az orvosom? Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata? Ortopédiai szakrendelésre gondoltam elmenni, ahhoz viszont kell a háziorvos beutalója, viszont bunkóságnak érezném visszahívni és felülbírálni a döntését, hogy adjon egy beutalót, mert hülyeség amit mondott.

2018. nov. 26. 09:43
 1/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Röntgen nem mutatja ki, ehhez ultrahang és MR kell. Röntgennél csak max. következtetni lehet, de ez sok mindenen múlik, pl. hogy sikerült a felvétel, hogy lett beállítva stb. Emiatt ha még mindig van panasz, akkor tovább kell vizsgálni.
2018. nov. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen a segítséget. Holnap akkor elmegyek röntgenre, nem áll semmiből, elmondom mi a problémám, aztán onnan maximum tovább irányítanak.
2018. nov. 26. 14:40
 3/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ilyenekre csak orvosi javaslatra tudsz menni, de az igaz, hogy a röntgen az első mindig, a többi meg kiderül.
2018. nov. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy ortopédiára már beutaló kell. Ha holnap a röntgen után esetleg tovább kell majd mennem, akkor megyek is a háziorvoshoz beutalóért. Viszont arra gondoltam, hogy előtte megkérdezem ott helyben, hogy melyik a legkorábbi időpont, amikor ortopédiára időpontot tudnak adni és ha több hét, akkor felkeresek egy magánrendelést. Igaz, hogy pénzbe kerül, de ennyit nekem megér az egészségem, hogy ne kelljen heteket várni arra, hogy megtudjam, van-e valami komolyabb bajom, vagy nincs.
2018. nov. 26. 15:55
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ezt természetesen te döntöd el. Nálunk már ebben az évben nem is jegyeznek elő senkit ortopédiára.
2018. nov. 27. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!