Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha egy másik városban csak...

Ha egy másik városban csak tartózkodási helyre (ideiglenes lakcímre) vagyok bejelentve, ott, a jelenlegi szabályok szerint, jogosult vagyok a kórházi vagy járóbeteg szakorvosi ellátásra?

Figyelt kérdés

Albérletben lakom, a neten keresgéltem a választ de nem találtam illetve nagyon régiek az infók. Valaki?


Azt tudom hogy háziorvost választhatok ott.



#tartózkodási hely #szakorvosi ellátás
2018. dec. 3. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Akkor vagy jogosult ha ott helyben jársz háziorvoshoz tudtommal.
2018. dec. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, jogosult vagy.
2018. dec. 4. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Az első hülyeséget írt, a második pedig jót.

A szitu az, hogy háziorvost azt választasz akit akarsz, és ha rendes/(vagy nem, de akkor is megkell írja) oda írja a beutalód ahova/amelyik szakorvoshoz kéred. Egyedül a sürgősségi/ügyelet az ami olyan, hogy ahova vagy bejelentve ahoz a (megye)területi tartozóhoz kell menj. Pl. 1. es megyében lakok, 2. megyében van a háziorvosom ugyan ebben a megyében megyek mindenféle orvoshoz kivéve ortopédia az, az 1. es megyében van akihez akarok járni.

2018. dec. 11. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

3. vagyok, 1. es megyében kell menjek ügyeletre, hiába van közelebb 2. megyei ügyelet, "nem kötelesek fogadni"

A tartozkodási helyed addig a lakhelyednek (vagyis az lesz az 1. számu) van számítva amíg le nem jár (ez jelezve van a lakcím kártyádon)

2018. dec. 11. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. dec. 11. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!