Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nincsen TBm mit tudok ilyenkor...

Nincsen TBm mit tudok ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Nincsen TBm 1 hónapja, es nem fuzettem be magamnak meg, es most az a problemam, hogy borzalmasan faj a fogam es ha jol tudom igy nem tudok elmenni orvoshoz. De ha en holnap elintezem a TBmet akkor elmehet mar fogorvoshoz?

2018. dec. 9. 23:51
 1/7 anonim ***** válasza:
26%

Persze.

Max lehet hogy annak ellenére azt mondja az orvos h érvénytelen a biztosításod mert nem fut olyan gyorsan át a rendszeren ez. De akkor ott van már a kezedben valami papír h rendben van.

2018. dec. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Rosszul tudod. Elmehetsz az orvoshoz, ellátnak téged és fizetned sem kell ott helyben.
2018. dec. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amúgy totál félreértése van a dolognak...

Van TB-d, csak most éppenséggel nincs fizetve a NAV felé.

Ezt az SZTK-ban is látni fogják, de ez nem jelenti azt, hogy nincs biztosítási jogviszonyod. Tehát nem küldenek el, hanem ellátnak. Akkor is, ha előtte nem szaladgáltál a NAV-hoz. Ezt kellene megérteni.

2018. dec. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Teljesen igaz az, hogy ellátják.

Viszont ezt látja a NAV.

Szóval ha előtte rendezi a jogviszonyát, akkor sokkal egyszerűbb dolga lesz, ha kap a NAV-tól egy csekket, hogy fizessen...

2018. dec. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem megszunt a munkahelyem es nemvolt aki fizesse kb egy honapig. A munkaugyibrn nem adtak meg a 3honap munkanelkulit es igy nem lett fizetve a TB. Atmentem a kormanyhivatalba ahol kitoltottem egy kerelmezest miszerint 1evig az allam fizeti. Ott aztmondtak visszamenoleg a NAV majd kuld egy csekket amennyi ideig nem fizettem. De ettol van 45 nap turelmi idejuk. Es barmilyen korhazban vagy orvosnal ellatnak,csak az orvos figyelmeztet (ahogy engem is) hogy pirosban vagy. De attol meg kikuldhetik a szamlat,vagyis az ellatasi dijat, de ez nem biztos mert nekem sem kuldtek pedig szolt a doki.
2018. dec. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ellátnak ebben az esetben, csak figyelmeztetnek, utána majd elintézed a Nav-al. Ha befizeted pl. aznap, akkor az még úgysem látszik van, hogy hetekig, szóval az már mindegy, hogy ha pár nap múlva rendezed is.
2018. dec. 10. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igy van. Amikor en a hivatalban inteztem hogy nekem az allam segitsen egy evig akkor ott a holgy azt mondta hogy ez nem azonnal lesz, tehat ha aznap megyek a dokihoz ugyanugy pirosban vagyok. Kb egy hetre ra kaptam a papirt ami isten tudja honnan kuldtek vissza hogy akkortol vagyok biztositva. Hiaba elintezed aznap meg nem fogja latni senki. De attol ne panikolj ha kapsz a navtol papirt az csak kb 1 havi lehet de lehet hogy eszre sem veszik
2018. dec. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!