Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Édesanyám elesett, nagyon fáj...

Édesanyám elesett, nagyon fáj a bokája, a paraszt balesetis meg nem csinált vele semmit. Mi legyen?

Figyelt kérdés
Tehát elesett,a bokája nagyon bedagadt és tiszta lila. Nagyon fáj neki, folyamatosan sír. Az a tahó állat “””orvos””” aki megnézte, csináltatott róla egy röntgent,majd haza zavarta annyival,hogy nem tört el úgyhogy ennyi,pihentesse,viszlát és nézzen a lába elé. Nagyon aggódom, és nagyon nagyon sajnálom anyukámat. Rázza a hideg , sápadt, és csak sír folyamatosan. Mit csináljak?
2018. dec. 11. 21:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Holnap reggel vidd vissza. Addig meg vegyen be fájdalomcsillapítót, lehet kettőt is. Lehet, hogy tényleg nincs eltörve, egy zúzódás vagy bicsaklás is fáj.
2018. dec. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

Pihentesse, jegelje, polcolja fel, lehetőség szerint ne terhelje és vegyen be fájdalomcsillapítót.

A rándulás valóban rohadtul fáj, de ügyeletben nem fogják tudni meggyógyítani szóval nem tudom mit vártok.

Ha 2-3 nap múlva nem enyhül akkor menjetek vissza.

2018. dec. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Jegelni kell és felpolcolni. Ha van valami nyugtató otthon, vagy fájdalom csillapító, akkor azt vegye be anyukád. Az ideg okozza a hidegrázást, és sápadtságot, sírást. Az jó hír, hogy nem tört el! Próbáld megnyugtatni anyukádat.
2018. dec. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Röntgenen kívül nem csinálnak vele semmit. Mit vártál a "paraszt balesetis"től, hogy kézrátétellel gyógyít?
2018. dec. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%

Helyrerakta a csontot a doki? Lehet,hogy az a baj,hogy nincs helyrerakva...


Nekem 5-6 hét gipsz volt annak idején,mikor kibicsaklott a bokám. Fekvőgipsz 2 hét,plusz járógipsz hetekig... Anyukádnak is be kellett volna gipszelni a lábát! És előtte helyreroppantani (bár az nagyon fáj,de utána jobb)

2018. dec. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem bevett orvosi megoldás a gipszelés. Teljesen orvosfüggő, hogy mit csinál vele, és a pihentetés/jegelés sem ördögtől való. Ropogtatni meg véletlenül se próbálja meg!
2018. dec. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
Mit kellett volna helyrerakni, ha nincs eltörve? Megnézte a traumatológus (és egy gondolom egy radiológus is a röntgenképet) nincs eltérés, ez alapján hozott egy döntést, hogy mit kell csinálni. Nem hiszem, hogy ma kezdte...
2018. dec. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs eltörve és nincs kificamodva akkor nincs mit helyrerakni. Ezek a sérülések pedig létszódnak röntgenen.

A gipsz pedig nem minden esetben indokolt, főleg egy friss sérülésnél ami még jó 2 napig dagadni fog, tehát jó eséllyel belefeszül a gipszbe, ami rohadtul fáj, gátolja a keringését és a mozgásban is korlátozódik, ami miatt már előfordulhat, hogy véralvadás gátlóval is kéne szúrnia magát... Arról nem beszélve, hogy se a jegelés, se a zúzódásra való kenőcsök ilyenkor nem játszanak, pedig sokkal jobban javítják az állapotát.

Traumatológián dolgoztam évekig, ne osztogassunk már olyan tanácsokat amikről fogalmunk sincs....

2018. dec. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Én leírtam,hogy volt nálam. Ha rosszul csinálta a doki,hogy helyrerakta,begipszelte,ez van,nem.tudok rajta változtatni.

De az én bokám legalább meggyógyult!!!

2018. dec. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Valóban kedves utolsó, ezt szükséges volt odaírnod. A tiéden kívül a világon senki más bokája nem gyógyult meg.... És igen, természetesen minden sérülés pontosan egyforma, ezért minden sérülésre ugyanaz a terápia vonatkozik...
2018. dec. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!