Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyit fizessek urulógusnak...

Mennyit fizessek urulógusnak műtét után?

Figyelt kérdés

Nem magánrendelés, rendes kórházi ellátás után mennyit szokás adni? Műtétem lesz, altatásban végzik.

Illetve anesztesnek?



2018. dec. 27. 01:15
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Utána? Minek?

Ha fizetni akarsz mindenképp, és ezzel rohasztani az egész rendszert mega társadalmat, akkor fizess előre. Utólag nulla értelme van.

2018. dec. 27. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Ha csak a pszichológiát veszem alapul, akkor egyértelműen előre fizetünk, mivel így az orvosban kialakul egy olyan érzet, ami arra sarkalja őt, hogy a legjobbat nyújtsa.

Hiszen ott van hátul a fejében a gondolat, hogy előre pénzt adott neki valaki, ezzel megelőlegezve a bizalmat.

Emellett orvostól függ, de sokan ilyenkor arra is gondolnak, hogy ha sikerül minden komplikáció nélkül, akkor utólag is kaphatnak pénzt. Ezért mégjobban belead mindent.


Szóval ha már erre gondolsz, akkor mindenképpen előre.

2018. dec. 27. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
50%

Semennyit. Ez a dolga.

Én is eü-ben dolgozom, de milyen jó lenne, ha egyszer valaki azt kérdezné meg, hogy nekünk mennyit illik vagy kellene adni......

2018. dec. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Urológián műtőttek pár éve 2 x. Az első műtét után adtam pénzt. Kiemelt betegként voltam kezelve....Nem nagy összegről volt szó. A doki nem akarta elfogadni. Én ragaszkodtam hozzá, mert így gondoltam és kész. Viszont, lehet sokaknak furcsa lehet, de engem megnyugtatott a tudat, ugyanis nagyon féltem, mivel rosszindulatú daganatom volt. Azóta egészséges vagyok:)
2018. dec. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Ypszilon1980 ***** válasza:

Igen, ez pont a hátulütője a hálapénznek. Az emberek félnek, hogy ha nem adnak, akkor nem kapnak megfelelő ellátást.

Egyébként meg miért csak az orvosnak és anesztesnek kell adni?

2018. dec. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A paraszolvenciának a legnagyobb átka, hogy beteg szoktatja rá az orvost. Annyira, hogy a végén már elvárás, hiszen MINDENKITŐL kap. Így tehát senki sem lesz kedvezményezett beteg, ezért kialakul egyfajta verseny, hogy ki ad többet.

Ne értse félre senki. Nem a dokitól sajnálom, aki ugye nincs valami híresen megfizetve, ugyanakkor viszont elég nagy elvárások vannak vele szemben támasztva. Öltözzön a szakmájához méltón, járjon minél több előadásra, legyen folyamatosan továbbképezve, stb, stb. De valahol határt kellene szabni a hálapénznek.

2018. dec. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Ypszilon1980 ***** válasza:

Igen, de ez nem a hálapénz függvénye, nekünk is kell oktatásokra, képzésekre járni, mégsem kapunk semmit. Mondjuk én nem is várom el, nálam mindenki egyenlő bánásmódban részesül.

Engem egy dolog zavar és az az, hogy mikor valaki elkezd azon gondolkodni, hgoy mennyit adjon, akkor csupán csak az orvosra koncentrálódik, a nővér, a szakdolgozó, aki a legtöbbet adja a gyógyuláshoz, aki hozzájárul ahhoz, hogy meg lehessen tervezni egy műtétet pl., kimarad. Miért?

2018. dec. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó megnyugtatlak, ez nem orvos nővér, hanem sebész bárki más kérdés. Két évig dolgoztam anesztesként, napi minimum három-négy beteget altatva vagy érzéstelenítve. Ennyi idő alatt kb. tíz alkalommal akartak hálapénzt adni. Egyébként soha nem fogadtam el.

Ami számomra dühítő ebben az egész történetben, hogy az átlag sebész hiába végzett orvosit a kaszaboláson kívül semmihez sem ért, és anesztes nélkül a seggét sem tudja kitörölni. Nem tudnak reanimálni, nem tudnak vénázni, nem tudnak EKG-t elemezni... a halálom volt amikor felhívtak a sebészet osztályról amikor a műtóben voltam, hogy XY betegnek 160 a vérnyomása és mit csináljanak vele... Az rendben van, hogy csak ők tudnak operálni, de ettől még nem kellene ultra igénytelennek lenniük az orvoslás többi területén és nem kellene mindenki mást kiszolgálószemélyzetnek nézni.


A kérdésre a válasz, semmit nem kell nekik adni, ha viszont adsz akkor adj az aneszteziológusnak, az ő asszisztensének, a műtősnőnek, a műtős fiúnak, meg a nővérkéknek is!

2018. dec. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Igen, ez így van, ezzel egyetértek. Valójában csak azt akartam érzékeltetni, hogy a gyógyulás az egy csapatmunka. A sebész sehol sem lenne pl. a laboros vagy patológus nélkül.
2018. dec. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mennyit? Sok mindentől függ. A 0- szinte bármennyi lehet az összeg ha az orvos nem elég lelkiismeretes akkor vagy meggyógyulsz vagy nem. Engem 3 éve operáltak szintén az uron, utólag adtam 20-at, de én a magánrendelőjébe mentem először. Tehát privgát betegnek gondoltam magam. Nem volt elvárva de elfogadta. Akik csak úgy ambulanter estek be azok is kb ennyit adtak akikkel beszéltem erről. Viszont a növéreknek is vittem egy csinos ajándékcsomagot. Egyébként ezen az osztályon működik még a lelkiiswmeret, határozottan jólesett ott lenni betegként mert mindenki megkapta a szükséges odafigyelést
2019. jan. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!