Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Torokgyulladásra az orvosom...

Torokgyulladásra az orvosom egy Sumamed (500mg) nevű antibiotikumot írt fel. Mikor megláttam, hogy csak 3db tabletta van benne kicsit meglepődtem. Nektek van tapasztalatotok ezzel a gyógyszerrel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

2018. dec. 28. 18:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Szedd be! Azért kaptad
2018. dec. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
nem mondta el hogyan kell szedni? 🤦🏻‍♀️
2018. dec. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen. Örülj neki, hogy nem kell egy hétig nyelni a tablettákat!
2018. dec. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
20%

Torok gyulladás esetén garantáltan segít valamelyik, vagy néhány kombinációja:


- gyömbéres méz (egyszerre 1 kiskanállal)

- gargarizálás sós vízzel (ez elég gusztustalan, de ha bírod, csináld)

- svédcsepp (egy kupaknyival gargarizálsz, és apránként lenyeled)

- pálinka (1x3 centes)

- érdesebb kaják (lemarja a tüszőt és gyorsabban gyógyul), pl. pirítós, és lehetőleg jól megfokhagymázva

- erős ételek (úgy értem csípős paprikás ételek, lehetőleg levesek)

- kis só a nyelved hátuljára és azt a torkodhoz dörzsölöd

- meleg vizes borogatás a torkodra egy éjszakára


Antibiotikum helyett... úgy... 18 óra alatt rendbe is jössz, miközben nem zabáltál mérget. Az antibiotikumot tedd el durva esetekre... a torokgyulladás nem durva eset.

2018. dec. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Senki sem írta, hogy nem tudom mit kell vele csinálni, illetve azt sem, hogy hogyan kell szedni. Szimplán kiváncsi voltam valaki olyan velményére aki mar szedett ilyen gyógyszert.

Utolsónak köszönöm a tanácsokat.

2018. dec. 28. 18:54
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Mindég ezt a gyógyszert kapom, ha lázas vagyok. Allergiások is szedhetik, nagyon jó antibiotikum. Nem lesz mellékhatása semmi. 3 napig kell szedni, és még 3 napig hat, mert hosszú hatású. Nyugodtan szedd be!
2018. dec. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Legutóbb én is ezt a fajtát szedtem, semmi bajom nem volt tőle. Viszont arra ügyelj, hogy kérj a gyógyszertárban probiotikumot is mellé, nehogy híg fosás legyen. :D Kértem én is, nekem a gyógyszerész nő a Linex Forte-t javasolta.
2018. dec. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
39%
Torokgyulladás esetén nem biztos, hogy sok antibiotikum kell.
2018. dec. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy ilyen típusú gyógyszer, elegendő belőle 3 szem is, hogy a baktériumok szaporodását meggátolja (mert amúgy ezt csinálja a fehérjeszintézis gátlásán keresztül). Írták itt többen is, hogy torokgyuszira nem is kell antibiotikum meg inkább jobb sós víz meg tudja franc, de ők - nem sértésnek szánom - azt se tudják ki vagy, mi vagy, mióta tart a betegséged, tehát konkrétan semmit. Az orvos megvizsgált, ismerte a tüneteidet, látta a torkodat, lehet kenetet is vett, rákérdezett a gyógyszerérzékenységre stb. Úgyhogy valószínűleg megvolt az oka, hogy nem a standard Augmentint írta fel, hanem ezt. Szedd csak be nyugodtan, a probiotikum persze jó ötlet és a fentebb említett praktikák is, mint kiegészítő kezelés - mert valóban hatásosak tudnak lenni - de nem helyettesítik az antibiotikum kezelést.
2018. dec. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Ignis Subdialis ***** válasza:
(A többiek valószínűleg csak arra gondolnak, hogy a "megfázásos" tünetek tetemes hányadát vírusok okozzák, nem baktériumok. Egy elhanyagolt vírusos fertőzés során a páciens ugyan szert tehet bakteriális felülfertőzésre, ilyenkor szoktak antibiotikumot felírni. De ha ez nem igazolt, mert pl. a páciens éppen csak megbetegedett és először keresi fel az orvost, akkor a "kúra" általában az ágynyugalom, sok folyadék és torokfertőtlenítő tabletta a bakteriális fertőzés elkerülésére. Csak miután bebizonyosodik, hogy mégis sikerült becserkészni egy jó kis szekunder fertőzést is, általában akkor jön az antibiotikum.)
2018. dec. 29. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!