Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 14. én műtétem lesz és zselés...

Andi0421 kérdése:

14. én műtétem lesz és zselés épített körmeim vannak. Azt le kell szedetni műtét előtt? Mert már annyi mindent hallottam.

Figyelt kérdés

2019. jan. 6. 10:02
1 2
 1/12 anonim válasza:
Le, legalább pár ujjadról.
2019. jan. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen, le kell szedni, hogy a pulzoxi működhessen az ujjadon, meg fontos hogy lássa az altatóorvos a körömágyad színét.
2019. jan. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Két évig dolgoztam anesztesként. Rohadtul utáltam amikor a plázamacskák beestek fekete zselés karmokkal, és egész műtét alatt a pulzoxyval kellett szenvedni...

Műtőben vetegnek ilywn körömmel nincs helye.

2019. jan. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Hála égnek én nem a plázacica kategóriába tartozom,attól hogy körmöm van. 😀
2019. jan. 7. 17:54
 5/12 anonim ***** válasza:
46%

Nekem megerősített zselém van és nem azért mert pláza macska vagyok, hanem azért mert genetikailag hulladék körmöket örököltem, és így tudom csak növeszteni ráadásul szép ápoltnak tűnnek tőle a kezeim(nem fekete nem flitteres-csillámpónis egyszerű nude).

Illetve kedves válaszoló, én meg azt utálom ha az egészségügyisek úgy beszélnek velem mint egy darab sz*rral és emberszámba se vesznek illetve hagynak elvérezni mert éppen candy crushoznak a telefonjukon. Ne nézzünk már le másokat.

Nekem kisebb(nőgyógyászati) műtétnél nem szóltak, maradhatott. Szerintem észre sem vették.

Ha biztosra akarsz menni akkor szedesd le, intézménye válogatja.

2019. jan. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A műtőbe érkezésnek vannak szabályai, egy elektív műtétnél a normális köröm a minimum elvárás pont a beteg biztonsága érdekében, hogy a szerencsétlen pulzoximéter ami az egyik legfontosabb paramétert a vér oxigénszintjét méri pontos értéket mutasson. Aki ennyire nem képes az egy plázamacska. Pont. Az más kérdés, hogy nem szoktuk őket levenni az asztalról és hazazavarni, de megérdemelnék.

És senkit nem szoktunk hagyni elvérezni, a 90 éves nénit sem, a hajléktalant sem, meg a műkörömmel megjelenőket sem.

2019. jan. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
21%

Aki annyira nem képes hogy a beteget ellássa, ne menjen egészségügyisnek. Pont.

Nyilván nem lehet általánosítani lehet és remélem hogy pont te vagy ennek a pozitív példája.

Tudnék mesélni, de nyilván a sok horror sztori azokról akik bekerülnek ezzel-azzal majd soha többé nem jönnek ki a kórházból vagy betegebben távoznak mint ahogy érkeznek mind a képzelet szüleményei, ugye?

Engem is hagytak az SBO-n órákig hadd ömöljön szerencsétlen nőből a vér eggyel kevesebb :)

Ha tájékoztatnak természetesen leszedném én is mert nem ér annyit.

Ha nekem azt mondják, nincs semmi teendőm a műtét előtt,akkor lehet hogy szellemi fogyatékos vagyok de úgy értelmezem, hogy nincs teendőm a műtét előtt.

2019. jan. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Altatóorvos mondta, hogy nincs teendőd, vagy sebész vagy a Julika nővérke? Műtét előtt amit az altatóorvos mond az a szentírás.
2019. jan. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Ildyco4 válasza:
Egy egyszerű francia nem akadàlyoz semmilyen gépet. Ha csak a fehér szél mellé tetetsz egy kis körömàgy színt(úgy mégis ha lenő ne legyen csúnya) az pont elég. Az átlátszó zselé nem probléma és az orvos ott is látni fogja, ha változik. Nem kell túlbonyolítani. Ne legyen telibe színes és kész. Modernek az anyagok, modernebbek kicsit a gépek, semmi gond. Egyébként tapasztalatból mondom. És bizony még nem minden nő plázacica és kitartott, aki műkörmöt visel. Nem pont egy eü dolgozó fogja eldönteni. Már mindenki számára elérhető, egyszerű és nagyszerű, ha a munkahely miatt nem lehet, annak is oka van, ettől még népszerű marad, mert szép és keveset kell vele foglalkozni. És a nagy titok, hogy ha kényelmes a hosszúság vagy épp rövidség tökéletesen lehet vele mindent csinálni az ég világon. Egyébként engem egyszer megmentett attól hogy le szakadjon a körmöm egy kis lépcső baleset miatt.
2019. jan. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát.végül leszedettem az összes körmöt.Így tuti nem volt gond hogy van fent.Műtéten túl vagyok.majd 28 án megyek újat csináltatni.Nem azért mert pláza macska vagyok csak mert szép és nem kell vele foglalkoznom a mai rohanó világban. :)
2019. jan. 17. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!