Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nagymamámat sürgősen megműtött...

Nagymamámat sürgősen megműtötték bélelzáródással, mennyit "szokás" adni hálapénzként, paraszilvenciaként?

Figyelt kérdés

Bekerült a sürgősségire, majd 1 nap után megműtötték, kivágtak x cm-t a vékonybeléből, nem professzor volt aki megműtötte, hanem egy fiatal talán "szakorvosjelölt", normális volt, udvarias és elmagyarázta a dolgokat.


Mennyit szokás adni szerintetek? Nagymamám nyugdíjas, szóval ilyen 100.000 Ft nem igazán reális.

köszi


2019. jan. 8. 10:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Nem kell adni semennyit sem. Inkább tervezett műtéteknél szoktak, amikor orvost is választasz.
2019. jan. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

Ha valóban csak szakorvos jelölt akkor a fenekét a földhöz verte amiért megműthette nagymamádat, mert ez azért nem egyszerű műtét, nem nagyon szokták szakorvos jelöltekre bízni.

Szerintem nem kell adnotok semmit, de ha nagyon ragaszkodtok hozzá, akkor 20 ezer forint is elég.

2019. jan. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Én nem adnék semmit, ezért kapják a fizetést és ezért fizetjük a TB-t is!
2019. jan. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
Ha te jobban érzed magad attól, hogy adsz, akkor egy 20-as jó lesz.
2019. jan. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22%
A TB-t pont nem erre fizetjük kedves 3-as, de gondolom te borravalót se adsz soha sehol...
2019. jan. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Akkor miért is fizetjük a TB-t? Nem azért, hogy ha betegek vagyunk, ellássanak minket? Szoktam minimális borravalót adni. De a 20.000 vagy még több pénz az nem a borravaló szintje, főleg nem egy nyugdíjasnak.
2019. jan. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
12%

A TB-vel nem az orvos fizetését váltod ki, hanem azt, hogy van áram a műtőben, meg fonal amivel összevarrják stb. Nem ugyanaz, nem értem miért kell ráhúzni.

És szerintem egy életmentő műtét vagy a sültkrumpli a sarki büfében nem ugyanaz a "borravaló" kategória.

Ettől függetlenül tartom azt, hogy nem kell adni ha nem fér bele a keretbe vagy valaki nem akar, de azért ilyen kijelentésekkel ne alacsonyítsuk már le ennyire az orvosi szakmát...

2019. jan. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
Az orvosi szakmát maguk az orvosok alacsonyítják le!
2019. jan. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%

7: De erre is fizeted a TB-t. Azért fizeted, hogy ingyenes orvosi ellátást kapjál. Az adókból nemcsak a tárgyi erőforrásokat biztosítja az állam, hanem az orvosok bérét is.


Nem várható el mindenkitől, hogy pluszban adjon pénzt. Sokaknak pár ezer forint is hiányzik. Az orvosoknak meg az semmi. Én még nem láttam szegény orvost, pedig olyan helyen dolgozom, hogy nagyon sokat ismerek.

2019. jan. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
38%

Én sem írtam sehol, hogy ez elvárás lenne. A hálapénz eleve a háláról kéne szóljon, mégis sokan lefizetésre használják.

Évekig dolgoztam sebészeten, láttam pár dolgot, pontosan tudom hogy megy ez.

2019. jan. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!