Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szakkorvosi javaslat nélkül...

Szakkorvosi javaslat nélkül antidepresszáns?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Ez lehet irritáló lesz, de akik nem akarnak segíteni kérem klikkeljenek tovább.


Na van a páromnak egy nagymamája. Magával a családdal nincs probléma a nagyi viszont elég rendesen kever. Nem fogom szidni se magamat fényezni. Tett egy olyat, hogy meg szeretném szivtani. (Nem nem... Beszéddel nem tudtam kompromisszumra jutni elég volt)


Na tudtom szerint a Frontin 0.5mgos antidepresszánst csakis kizárólag pszichiáteri szakjavaslatra irhatja ki a házi orvos.

Megtudtam hogy az öregasszony nem volt 4 éve pszichiátrián,de a házi orvos folyamat írja ki.


Kerdesem:

1. Igazam van e a szakkorvosi javaslattal kapcsolatban?

2. Ha igazam van: hol tehetek feljelentést az orvos ellen vagy kivizsgáltatni az ügyet?


Nem. Nem célom elvenni a gyógyszert. Hanem ha még akarja kapni bizony vizsgálják ki normálisan.


Köszönöm a válaszokat.



2019. jan. 10. 14:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Azzal csak magadat fogod megszivatni, ha elveszed tőle az antidepresszánst. :D Ha frontinnal is elviselhetetlen, akkor milyen lesz nélküle?
2019. jan. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne így szivasd meg. Aki évek óta szedi, és előzőleg van róla papírja, a háziorvos felírja. Egyébként ha nincs róla papírja (pszichiátriai), akkor is felírja a háziorvos, ha nyomós okot talál. Mondjuk ezen én is csodálkozom, de simán felírják itt GYMS megyében a háziorvosok. Feljelentéssel semmire nem mész, ha csak nem akarsz egy több hónapos procedúrán átesni.

Keress más szivatást, ha már ennyire utálod a mamit.

2019. jan. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen kis hatóanyag tartalmú frontinhoz nem kell szakorvosi javaslat. Simán kiírhatja a háziorvos.


Keress mást, ahol támadni tudod, de a legjobb lenne ha nem ratanád vele a kapcsolatot. Vagy hozzá cuccoltatok be?


Baromi kicsinyes vagy, hány éves vagy 16?

2019. jan. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen, felírhatja háziorvos.
2019. jan. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Az lemaradt, hogy nem a mamit kellene feljelentened, hanem magát a háziorvost. Szerintem tegyél le róla.
2019. jan. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ezeket a szereket mostanában nyakló nélkül írják ki. A kórházakban bevett szokás benyugtatózni a beteget, hogy nyugton legyen. Szóval nem tehetsz ellene semmit. Egyébként könnyen lehet, hogy a gyógyszer mellékhatásai miatt ilyen a nagyi, ezek a szerek csúnya dolgokat tudnak művelni. Ha már évek óta szedte, az elvonási tünetek még rosszabbak lennének. Ha teheted, kerüld a társaságát, más megoldás nincs.
2019. jan. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Felírhatja minden további nélkül.

Egyébként a Frontin/Xanax (hatóanyag ugyanaz) nem antidepresszáns, hanem nyugtató.

2019. jan. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nyugtató, nem anti depresszáns. Felíthatja a háziorvos.

Ani depresszáns is szedtem, frontint is. Míg utóbbi csak lenyugtatta az idegeimet addig az előbbinek kellett 3 hét mire beállt és szoros szakorvosi megfigyelés, hogy jó e a gyógyszer vagy sem.

2019. jan. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A nagyi valószínűleg már demens. De ha csak simán rosszindulatú, akkor se bosszút kell állni rajta, hanem elkerülni. Gonosz, másokat is bekavaró bosszúval te semmivel nem vagy jobb nála. Nőj fel. Elég hiányosak az ismereteid, miközben dagadsz az önbizalomtól.
2019. jan. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

8-as

Utolsó mondat fordítva.

2019. jan. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!