Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vastagbél tükrözésem lesz...

Vastagbél tükrözésem lesz jövő héten. Hogy zajlik a vizsgálat, mennyi ideig tart és mik a teendőim?

Figyelt kérdés
Már vizsgálaton átesettek tapasztalatait várom.

2019. jan. 13. 14:35
 1/2 anonim ***** válasza:
95%
Kb fél óra. Jó tanács, hogy vigyél valakit magaddal, különben nem adnak érzéstelenítőt és nagyon fog fájni. Nekem anélkül csinálták, és sose éreztem olyan fájdalmat, mint akkor. Érzéstelenítővel szerintem nem fog fájni.
2019. jan. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
89%

Én kétszer voltam már teljes vastagbéllel hasmenés és ilyen jellegű panaszok miatt.

Azt hallottam a vizsgálatról hogy nincs két egyforma és ez teljesen így is van.

Az elsőt végigdumáltam a dokival és néztük a monitort milyen a belem és az asszisztens pedig írta amit diktált. :-) , a másodiknál pedig mintha megszaladt volna a levegő amivel tágítják a belet. Kérdeztem is hogy lecserélték a műszereket talán? És igen. Egyfolytában fájt és szólnom kellett a dokinak hogy rossz. De megoldódott, igaz kétszer tovább tartott. De legalább kényelemben.

Egyébként pedig nem bonyolult, otthon diétázol és hashajtózol előtte, az orvos felfektet alsó nélkül a vizsgálóra, majd a besíkosítózott csövet óvatosan bevezeti a végbeledbe és levegőt tölt be hogy kitáguljon az egész bél. Közben látod hogy nől a hasad :-D Ebbe a csőben van a kamera és fényforrás is és ezt vezeti fel vizsgálat során körülbelül 160cm-re a vékonybélig. Maga a műszert abszolút nem érzed, csak a levegőnyomás tud fájni amit vissza tud engedni a doki ha szólsz. Az egész körülbelül 8 perc alatt meg is van és azonnal kész a diagnózis.

2019. jan. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!