Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit fedez a TB? (Többi lent)

Mit fedez a TB? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Külföldröl szeretnénk Magyarországra költözni, mivel a férjemnek melanomája van, rendszeres kivizsgálásokra kell járjon. Fizeti a TB a CT/PET CT/MRT stb. fontosabb kivizsgálásokat?

Válaszaitokat előre is köszi.



2019. jan. 17. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

Ha van biztosított jogviszony.

Ahol most éltek ott miért nem jó? Nyugatra biztosan jobb az ellátás! Nem?

2019. jan. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Ha magyar állampolgár, akkor az alap TB havi fizetése mellett, ami havi 7320 Ft, jogosult a teljes ellátásra, az általad felsoroltakra is.

Viszont a TB keretén belül időpontot kell kérni és ez akár 1-1,5 hónap is lehet. Privát rendelésre 1-2 napon belül kaptok lehetőséget, de ott az ilyen 100ezer Ft környékén mozog.

2019. jan. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22%

Miért nem külföldön megy el?

Amúgy indokolt esetben fedezi a TB.

2019. jan. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
85%
Igen fizeti, ha van érvényes TB. De ehhez az is kell, hogy az esetlegesen itthon elmaradt TB-t ki kell egyenlíteni.
2019. jan. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
2-es vagyok, még hozzátenném, hogy indokolt esetben a háziorvos, vagy szakorvos kérhet sürgősségi beutalást, én tüdődaganattal 1 héten belül kaptam a legkomolyabb computeres vizsgálatokat. Pedig úgy éltessen az Isten, nem adtam egy fillért sem, mert nem volt miből.
2019. jan. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
47%

#5: Ez is lehetséges persze.

Bár semmi közöm hozzá, de külföldön éltek és beteg lett, akkor már megéri hazajönni? Vagy mi az összefüggés?

2019. jan. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az, hogy szeretnénk miharabb Magyarországra költözni. Amugy Németországban élünk és sem fényes az egészsegügy. Jó, hogy fizetni nem kell mindenért de ugyanugy nehezen kap időpontot az ember es nem is veszik emberszámba sem.

Köszönöm mindenki válaszát.

2019. jan. 18. 20:15
 8/8 anonim ***** válasza:
22%
Mekkora melanomája van, hogy emiatt hazaköltöznétek? Ilyenkor sok éves kontrollra van szükség, csak emiatt megéri?
2019. febr. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!