Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Megadja -e a háziorvos egy...

Megadja -e a háziorvos egy napra a táppénzt?

Figyelt kérdés
Amikor nem tudok bemenni a munkahelyemre dolgozni, mert aznap nem érzem jól magam, elmegyek a háziorvoshoz és kérek tőle igazolást. Megjár -e a táppénz egy napra, ha hiányzom a munkából?

2019. jan. 18. 07:26
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Az unoka tesomat ezert rugtak ki mert mindig egy napos tappenzes papirt vitt be, mivel egy napos betegseg nincs igy tudtak hogy csak log es megvaltak tole. Az en hazidokim megmondta hogy nem ad senkinek egy naposat mert a munkaltato bejelentheti hogy egy napos tappenzeket irkal, raadasul a doki ellenorzest is kaphat. Hiszen tudja mindenki hogy egy napos betegseg nincs, nekem mindig igazolast adott hogy megjelentem,beteg voltam es ennyi. Munkahelyemen jobban toleraltak azt mint az egy napos tappenzt. Valaki kiadja valaki nem ez doki fuggo egyebkent
2019. jan. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
Egyebkent az milyen szo hogy megjar-e?
2019. jan. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

Hülyeségeket miért írtok??

A háziorvos ad 1 napra is igazolást, hiszen lehet, hogy valaki szakorvoshoz megy aznap, akár szemészetre, vagy diabetológiára! Köteles adni! A munkáltató köteles elfogadni, egyébként meg évente 15 nap betegszabadság illet meg, amit a munkáltató fizet, nézz csak utána. Ha ezen felül vagy beteg, az a táppénz!

Aki nem ért hozzá, miért kotyog bele??

2019. jan. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3-as es ha te nem ismersz valakit miert hiszed hogy hulyeseget ir? Tapasztalatbol irtam te okos, irtam azt is hogy orvos fuggo, es valamelyik munkaltato elfogadna nalunk nem fogadjak el mert tudjak hogy az mar kamu es log az ember ennyi. Ha szakorvoshoz megy ott szinten kap egy alairt lepecsetelt papirt amit fel tud mutatni a munkahelyen es akkor azt betegszabira irjak es nem tappenzre. Es abba is belegondolhatnal hogy egy napos tappenzt eleve hulyen lehet megoldani mivel a tappenzest nekik meg tovabb kell kuldeni stb. Egy napos betegseg nincs. Aki szakorvoshoz megy az ugyis szol elotte a munkahelyen hogy ide-oda akar ekkor es akkor menni. Inkabb meg sem szolaltal volna. Ha te munkaltato lennel teged konnyu lenne atbaxni az egy napos tappenzekkel, ha meg beteg akkor nem egy napra megy az ember. Ennyit rolad is.
2019. jan. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja es nem, nemkoteles elfogadni. Elfogadhatja de egyaltalan nem koteles.
2019. jan. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Az egy nagy baromság, hogy 1 napos betegség nem létezik. Velem megesett már, hogy egy nap elrontottam a gyomromat, és másnap végig hasmenés és hányás gyötört, rákövetkező napra meg már kutya bajom volt. Ahogy olyan is volt, hogy egész nap lázas voltam, de a borogatásnak hála másnap reggelre totál lement.

A legjobb lenne Magyarországon is bevezetni az ellenőrzőorvosos módszert (amikor a cég kiküldi a dokit a házhoz, hogy csekkolja, tényleg beteg-e a delikvens). Nincs annál idegesítőbb, mint amikor valóban beteg vagy, de a főnököd azt hiszi, hogy csak lógsz.

2019. jan. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!