Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Még meg nem kapott, de kifizet...

Még meg nem kapott, de kifizetett gyógyszert törvényileg vissza lehet mondani és visszakérni az árát?

Figyelt kérdés
Elmentem a barátom anyukájának a receptjeit kiváltani, neki tüdőgyulladása van, szigorú pihenésre lett írva ezért én mentem el a gyógyszerekért. A patikában csak vitték be a gépbe a recepteket majd végeredményül kijött egy 60 ezer feletti számla. Rákérdeztem mi volt ilyen drága. Mint kiderült dohányzás elleni gyógyszer is volt köztük. De azt csak következő nap tudjuk átvenni mert másnap reggel érkezik csak a gyógyszertárba.Kifizettem mindent, majd mikor hazavittem a gyógyszedreket és a blokkot, kiderült hogy a beteg nem is tudott arról, hogy az orvos írt fel ilyet is, és ha ezt tudja nem is kéri. A gyógyszert még nem kaptuk meg, csak ki lett fizetve, de nincs nálunk még.

2019. jan. 23. 19:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen, mert még nem adta ki a patika.

(Egyáltalán dohányzik a hölgy?)

2019. jan. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%
Ha az orvos felírta, akkor nem poénból írta fel. De azért érdemes ennek utánajárni.
2019. jan. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Milyen király már hogy meg se nézi a recepteket mit írt ki neki az orvos :D

Lehet hogy vissza tudod mondani de nekik ez pénzbe van hogy megrendelik lehet nem kapod vissza az árát. Vagy nem tudom ez hogy működik.

2019. jan. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
idős hölgyről beszélünk, aki nem is lát jól és bízott annyira az orvosban h szól neki ha egy ilyen drága gyógyszert akar feliratni. sőt megnézte a receptet de fogalma sem volt róla hogy az a gyógyszer mire van.. erről neki tájékoztatást nem adott az orvos....
2019. jan. 23. 22:47
 5/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Nem vagy köteles átvenni, bár így, hogy előre kifizetted, neccesebb a dolog.

Az a lényeg, hogy ne vedd át és kérd vissza az árát, mert ha a gyógyszert átveszed, már nem veszik vissza.

Elméletileg vissza kell téríteni, hiszen akármi történhet.

Képzeld, hogy pl. meghal az illető és menni kéne a megrendelt gyógyszerért másnap ............

Próbáld meg.

2019. jan. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 bensdorp ***** válasza:
75%
Jogszabály szerint nem kell visszatéríteniük, mivel az ún. szerződés létrejött. Itt Te voltál, aki ezt jóváhagyta, hiába kaptál rossz utasítást a betegtől, aki nem volt elég körültekintő. Lehetséges, hogy hoznak annyi áldozatot, hogy visszatérítik (a folyamat minden bonyolultságával), de nem kötelesek.
2019. jan. 26. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 bensdorp ***** válasza:

Az orvosi tájékoztatásról pedig:

arról köteles tájékoztatni az orvos a beteget, hogy milyen gyógyszert rendel neki, a beteg pedig köteles ennek megtörténtét a vényen aláírni ("beteg" vonalon alul). Az árát viszont nem kell közölnie, sőt, ha nem tb-támogatott, akkor nem is kell tudnia, mennyibe kerül épp.

2019. jan. 26. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Igen, de egy ilyen idős, nem beszámítható hölgy esetében nem tudjuk az orvosnál mi hangzott el és mi az amire emlékszik. Persze az is lehet, hogy megvezette az orvos, nem tudjuk, de ez már nem fog kiderülni.

Mindenesetre egy próbát megér a dolog, hátha sikerül a pénzt visszakérni.

2019. jan. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na és sikerült?
2019. jan. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!