Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Egészségügyi ellátások

A kérdés

Hepatitis A vírus ellen kaptam védő oltást. Rosszul húzta ki a tűt, be van duzzadva a helye, és felfigyeltem a fájdalomra meg nyomkodtam jóval felette és olyan érzés volt mintha vizes lenne a karom, félre nyomta volna a gyógyszert. Valami tanács?

Injekció

Keress kérdéseket hasonló témában: injekció

jan. 31. 16:47  Privát üzenet  

A válaszok
Ezt nem lehet elrontani, valószínűleg a szer mellékhatása.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont jan. 31. 16:59 Privát üzenet

Hogyhogy rosszul húzta ki a tűt? Hogy lehet azt rosszul kihúzni?

Nem lehet amúgy "félrenyomni" az oltást, izomba adják be, még egy gyakornok sem tévesztené el.

A fájdalom és a duzzanat pedig gyakori mellékhatás, felnőtteknél főleg. Majd elmúlik. Szóval ne pánikolj.

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont jan. 31. 17:11 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Úgy húzta ki rosszul a tűt hogy fel sértette a bőröm magyarul félúton döltötte kifelé és végigkarcolt.

# 3/5Időpont jan. 31. 17:46 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Gyakori tünet de szerintem ha izomba adják nem érzem kívülről a bőröm alatt hogy nyomkodom a lötyit benne,mind1 én csak kérdeztem hátha valakivel már volt ilyen ha nagyobb szövődménye lesz akkor meg beperelem a gyerekorvost. (19)

# 4/5Időpont jan. 31. 17:48 Privát üzenet
Ypszilon1980 nevű felhasználó válasza:

Mivel izomba adják egy ideig, amíg fel nem szívódik ott lesz valami folyadék, de az rendeződik majd.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont febr. 3. 11:55 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mellfajdalom ellen hasznos tanacs, ötlet?
"Depresszió" ellen valami módszer/tanács?
Valami jó tanács vashiány ellen?
Felfázás ellen vannak tippek praktikák, ha igen mik?
Mit tudnek tenni 4 napja tarto hasmenes ellen?
Van valamiylen gyógymód, praktika, tanács stb. rák ellen?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Egészségügyi ellátások rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!