Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » SZTK szülész-nőgyógyásznak...

SZTK szülész-nőgyógyásznak szokás adni hálapénzt rendeléskor, ultrahangnál és társai?

Figyelt kérdés

Újonc vagyok a témában

Eddig más sztk nőgyógyászhoz jártam, soha nem fizettem semmit

De azt hallottam "illene" a szánalmas fizetésük mellé honirariumkent a sok évnyi tudás tapasztalat foglalkozás után

Nem szeretném hogy ne foglalkozzon velem/velünk emiatt kevésbé, de eddig terhesen kb 5-6x voltam hozzá nem kért se célzott

Állítólag nem is fognak

Mennyire szokás ez a hálapénz és hogyan és mennyit illik adni neki ?



2019. febr. 11. 11:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell. Ha adnál, akkor járhatnál magán dokihoz is. És akkor legalább tiszta ügy lenne.
2019. febr. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nemtudom kitol hallottad hogy illik adni es hogy szanalmas a fizujuk, es azert mert annyira tapasztaltak. Ez a munkajuk es ennyi erovel mindegy ha maganorvoshoz mesz ahol fizetni kell. Egy sztk-s doki nem is varhatja a halapenzt es nem is kerheti, nem fogja. Mutetert szoktak adni igen de egy uh vizsgalatert szerintem senki. Ennyi erovel az asszisztensnek is kell mert o meg legepeli az adatokat stb...
2019. febr. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szegény nőgyógyászt még nem láttam :D Nem tudom, hogy mennyi az SZTK-ban a fizetés, de van magánrendelésük. Nem kell őket félteni. Kérni meg persze, hogy nem fognak, az törvényellenes.
2019. febr. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A nőgyógyászok 90%-a az sztk-s rendelés után a magánrendelést tart. Igy el lehet dönteni, hogy az ember ingyen megy el a rendelésre es pl sorbanáll, megelégszik azzal a szolgáltatással, vagy a magánt választja penzért. Én sosem fizettem, nem is éreztem, hogy kellene. Sőt terhesség alatt voltam 1x magánrendelesen (probléma miatt) es az orvos mondta hogy a köv ultrahangra melyik napra jelentkezzek be, mert akkor rendel az sztk-ban. Mivel sztk-s rendelésre rendelt be, megkerdeztem tőle, de azt mondta nem kell semmit fizetnem. Azért ez jó fejseg volt tőle.
2019. febr. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Esete válogatja. Van aki nem fogadja el, van aki elvárja. Ezt ott a bete4gtársaid tudnák megmondani. Volt egészségügyiként én utálom a boríték dugdosását. A szülésből már kinőttem, amikor aktuális volt én ajándékkosarat készítettem a dokinak.

Ha mostanában gondom van akkor magánrendelőbe megyek. Tőbb előnye is van: kiszámítja az orvos, hogy neki mennyi idő kell egy vizitre (ált. 20-30)perc). Az az idő a tiéd, csak veled foglalkozik, fix összegű a vizitdíj, nálunk számlát is adnak. Így biztosra veheted, hogy rendben vagytok

2019. febr. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!