Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Sugárkezelés után végezhetò...

Sugárkezelés után végezhetò bármilyen műtét?

Figyelt kérdés

Édesanyám a mellműtéte után sugárkezelést kapott. Most sajnos nagyon úgy fest,hogy a hasi sérvét meg kell operálni mihamarabb.

Egyszer azt hallottam valahol,hogy aki sugárkezelést kapott,az bizonyos ideig nem műthető. Arra lennék kíváncsi,hogy ez igaz?



2019. febr. 11. 12:47
 1/5 A kérdező kommentje:

*végezhető

Elnézést,telefonról írtam.

2019. febr. 11. 12:49
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem, a kettőnek így nincs köze egymáshoz.

Az tény, hogy a sugárkezelés kisebb-nagyobb mértékben megviseli a szervezetet, tehát ezt számításba kell venni.

Bár pont az emlő sugárkezelése maximum a bőrt, meg a hónalji izmokat viselheti meg, tehát a sérvéhez nem sok köze van.

Szóval egy a lényeg: a sebész tudjon az emlőműtétről és a sugárkezelésről, az ezzel kapcsolatos papírokat anyukád mutassa meg a sebésznek. Aztán majd ő eldönti, de szerintem semmit nem fog befolyásolni.

2019. febr. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Sajnos ez egy elég hirtelen,nem mostanra tervezett műtét volt. Görcsölés,hányás,hirtelen jött,a sérvtől bélelzáródása lett. Tegnap délután műtötték,remélem,hogy éjjel minden rendben volt vele. Sajnos reggelig várnom kell,mire megtudunk valamit. Addig csak imádkozom.
2019. febr. 12. 05:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha jól sejtem, akkor ez kizáródott sérv volt. Ez életveszélyes állapot, csak a néhány órán belül elvégzett műtét mentheti meg a beteg életét, tehát nincs mit mérlegelni.

De a sugárkezelése egész biztosan nem jelent többletkockázatot.

Jobbulást kívánok anyukádnak!

2019. febr. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Épp az előbb hívott fel. Most már talán rendben lesz minden. Van most gyomorszondája,de nem etetés céljából,hanem gyomor ürítés miatt. A műtét hétfő délután volt. Vajon ezt a szondát mikor veszik ki?
2019. febr. 13. 06:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!