Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Háziorvosi ellátás tartózkodás...

Háziorvosi ellátás tartózkodási hely nélkül?

Figyelt kérdés

Nem rég költöztem albérletbe a XIII. kerületbe, a bérbeadó pedig nem akar hozzájárulni, hogy tartózkodási helyemként bejelentsem a lakást. Tudom, hogy elvileg akár az ő tudta nélkül is bejelenthetném, mivel van érvényes szerződésünk, viszont nem akarom összerúgni vele a port már így a legelején, még ha szemét dolognak tartom is, hogy nem engedi.


A kérdésem tehát az, hogy amennyiben valamikor háziorvosi ellátásra szorulnék, akkor a kerületben lesz-e lehetőségem valakitől ellátást kapni, anélkül, hogy átjelentkeztem volna az adott orvoshoz?


Az állandó lakcímem szerinti orvosom több mint 200 km-re van és ugyan elvileg a háziorvost bárhol választhatok, simán elhajtottak eddig az átjelentkezési kérelmemre, mivel nincs a körzetükben hivatalos tartózkodási helyem. Szerencsére egyáltalán nem vagyok beteges, ezért nem sürgető a dolog, de jó lenne biztonságban érezni magam, ha egyszer mégiscsak beütne a baj.


Köszi előre is!



2019. febr. 14. 17:36
 1/3 anonim ***** válasza:
A jelenlegi szabályozás szerint a háziorvos valóban megtagadhatja az elláttást, mivel mindegyikük területi ellátásért felel, tehát a hozzá besorolt területen lakókat köteles csak ellátni, mást nem. Ergo az orvos jófejségén múlik csak, hogy hajlandó-e rá. Próbálkozni érdemes amúgy, mert én a 11kerben találtam egy orvost pár éve, aki hajlandó volt felvenni a betegei közé, pedig nem hozzá tartozom területileg.
2019. febr. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, az előző tökéletesen leírta a tényállást!

Esetleg beszélj az egyik szomszédoddal, hogy ajánljon be az ő háziorvosához. Vagy pedig próbálkozz sorban...

Muszáj, hogy legyen háziorvosod, mert szakrendelésre is ő fog tudni küldeni szükséges esetén.

2019. febr. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Próbáld meg rávenni a tulajt, hogy jelentsen be, vagy kérd meg egy pesti ismerősöd, aki közeledben lakik, feltéve ha van ilyen. Rengetegen vannak hasonló helyzetben, pl én is csak 200 km-re tudok háziorvoshoz menni. Sajnos rossz a rendszer.
2019. febr. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!