Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Baj van a szívemmel? Iskola...

Baj van a szívemmel? Iskola orvos kardiológushoz küldött

Figyelt kérdés
Nagyon félek az orvosoktól már kiskorom óta mindig nagyon ver a szívem és remegek általános suli alsóban az orvos elküldött kardiológiára emiatt de ott minden rendben volt de mindig mikor vizsgálat volt a dokinő ezzel piszkált hogy csak elkéne menjek megint :S 7.be el is küldött mert akkor szívzörejt is hallott.. a kardiológián nagyon kedves volt az orvos és nem is izgultam annyira csak meghallgatott azt mondta ő most nem hall zörejt és nem is ver gyorsan szívem csak egy picit szaporább lehet hogy azért hallotta a sulis dokinő mert annyira izgultam de csinált egy uh-t is azért de az is jó volt..aztán most középsuliba először volt orvosi vizsgálat tegnap és bugyiba kellett lenni ettől méginkább csak izgultam és hülyén éreztem magam a dokinő se volt valami kedves és nagyon alapos is volt kb fél óráig voltam bent.. és amikor meghallgatta a szívem mondta nagyon gyorsan ver és ez nem normális és sokáig hallgatta fekve meg ülve is ez fura volt.. aztán mondtam hogy mert félek mire nevetett hogy mitől? mondtam az orvosoktól mondta ír beutalót kardiológiára..:S de a sulis papíron az van hogy : tiszta jó tónusú ritmusos szívhangok RR: 140/80 magas, pulzus 110 szapora
2019. márc. 9. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Először is nyugodj meg.

Lehet, hogy tachykardiád van, mint nekem. (Nem állandóan jön elő, csak ha izgulok, vagy nagyobb terhelésre)


Van úgynevezett 24 órás Holter EKG: előfordulhat, hogy a szívritmuszavar kivizsgálásakor sem a nyugalmi EKG, sem a fizikális vizsgálat, sem a szívultrahang nem mutat ki semmi eltérést. Ilyenkor 24 órás EKG vizsgálattal lehet olyan ritmuszavari formákat felfedezni, melyek például ritkábban fordulnak elő, éjszaka jellemzőek, vagy éppen bizonyos mozdulatoknál jelentkeznek.


Néha kellemetlen, de egyébként a mindennapi életben nem gátol. (Nálam akkor vették észre, amikor már 10 éve asztmával kezeltek, el kellett mennem terheléses asztma vizsgálatra (6 perc futás futógépen) előtte-utána-utána jóval pipába fújás. Viszont rosszul lettem, megnézték a vérnyomásom magas, a pulzusom 172 volt. Ekkor irányítottak át kardiológiára, mivel rájöttek, hogy nem a tüdőm miatt nem tudok futni.



Na, de 1 szó mint 100.. Menj el nyugodtan a kardiológiára, maximum megállapítják, hogy izgalmi hatásra szapora a szíved ritmusa, de nincs semmi komoly.

2019. márc. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy háziorvos vagy iskolaorvos nem tudja megállapítani, hogy szívzörejed van, nincs is ehhez megfelelő fonendoszkópja. A másik, hogy az UH-n látszott volna, ha valami szervi elváltozásod lenne, pl mitralis prolapsus.

Az én véleményem, hogy ne foglalkozz az iskolaorvossal, felesleges újra kardiológiára menni. Engem is el akartak küldeni szakorvoshoz, nem foglalkoztam vele. Korábban már voltam, és tudtam hogy az iskolaorvos hülyeségeket beszél.

2019. márc. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Miért ne hallaná meg a szívzörejt az orvos? A kórházi meghallja, az iskolaorvos meg nem??? Ugyanolyan fonendoszkópjuk van, és remélhetőleg a füle is jó mindegyiknak.

Örülj neki, hogy gondos orvosod van. Honnan kellene tudnia, hogy ennyire pánikolsz egy orvosi vizsgálat miatt? Ha valakinél magas vérnyomást és szapora pulzust tapasztal, az a dolga, hogy továbbutalja. Nem mondhatja, hogy biztosan csak izgul az illető. Zarándokolj el a kardiológiára, és csináld végig a kivizsgálást. Semmi bajod nem lesz tőle. Remélhetőleg tényleg az derül ki, hogy kutya bajod.

2019. márc. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
elfogok menni mert nem értem miért van a papíron az hogy tiszta szívhang meg minden jó akkor miért hallgatta olyan sokáig meg kérte hogy feküdjek le? :S
2019. márc. 9. 19:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért, hogy biztos legyen benne, hogy nem-e hall valami kórosat. Kíváncsi volt csökken-e a pulzusszám fekvéskor, azaz nyugalomban. Plusz fekve egyes típusú szívzörejek jobban hallatszódnak. Mindent jól csinált, még ha kellemetlen is a vizsgálat, ez a te érdekedet szolgálja. A vérnyomásod is már az enyhén magas kategória, pláne ilyen fiatalon ezzel érdemes kardiológushoz menni.
2019. márc. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Közben hétvégén anya felhívta egy ismerősét akinek van magán kardiológusa és megkérte hogy ma had mehessek így voltam is délelőtt. Nagyon durván izgultam meghallgatott jó alaposan fekve ülve állva stb de ekkor zakatolt a szívem.. mondta hogy nem tiszta a szívhangom de lehet csak mert annyira izgulok ezért megkért nyugtassam le magam vegyek mély levegőket addig beszélgetett velem. Sikerült megnyugodjak valamennyire ekkor a vérnyomásom 120/80 volt csináltak ekg-t az is jó lett újra ráhallgatott a szívemre mondta hogy most se tiszta csináltak uh-t az jó volt. A végén megkérdeztem most akkor van bajom? mondta nincs.. a papíron az van hogy kellően ékelt, ritmusos, 3/6 systole zörej leghangosabb az aorta és csúcs felett hallható surranás nem tapintható diastole tiszta meg hogy szívfrekvencia 85/min. éves kontroll ajánlott! Akkor most van bajom vagy nincs? 15 éves vagyok nem akarok szívbeteg lenni :S
2019. márc. 11. 14:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Kezdődő aortastenosis lehet. Úgymond még nincs vagy nem igazán van bajod, de évente érdemes nézni nem-e rosszabbodik-e a dolog. Nem vagy "szívbeteg", csak vannak bizonyos rossz előjelek, amikből vagy lesz betegség vagy nem.
2019. márc. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!