Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hàlapénzt szokàs e adni az...

Hàlapénzt szokàs e adni az első vizitnél? (első vizsgàlat).

Figyelt kérdés
Nőgyógyászati endokriniologiai szakvizsgalat esetemben. Anyukam azt mondja illik az orvosnak pénzt adni. De én eddig akarhanyszor probaltam endokriniologusnak probaltam adni egyszer sem vette el! Utànna olyan kellemetlen a dolog.
2019. márc. 21. 09:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem hála pénz, ahnem lefizetés.


A pénzt az orvosnak ápolónak azért adják, hogy attól a minimumtól több figyelmet kapjanak.

De ez függ az orvostól is. Ha az orvos erre gyúr akkor bizony elvárja, ezzel gyorsítja az erdményt, a további kezeléseket.

2019. márc. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41éves vagyok, soha semelyik orvosnak nem fizettem, csak magánrendelésen szàmlával
2019. márc. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor nem szokás adni?
2019. márc. 21. 10:34
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem
2019. márc. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Ypszilon1980 ***** válasza:

Előre semmiképp, az megvesztegetés és elfogadni amúgyis bűncselekmény.

Én sem adtam még sohasem semelyik orvosnak.

Persze a magánorvost kivéve, de ott meg kapsz róla elismervényt vagy számlát.

2019. márc. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Na voltam az orvosnàl. Nem adtam neki pénzt. Erősen elgondolkoztam azon hogy legkozelebb inkabb adok hogy tenyleg oda figyeljen. 10 perc alatt atfutotta a papiromat.
2019. márc. 27. 14:54
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem.sztk alapon mész?? Akkor nem kell adni!! De ha ennyire költeni akarsz akkor menj magànhoz ami fizetős!! Ott időt is szànnak ràd
2019. ápr. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Beteges már ez a mentalitás komolyan. Azért futotta át 10 perc alatt a papírodat, mert 10 perc alatt mindent kiszűrt belőle, ami fontos volt...mit szeretnének a betegek, hogy másfél órán keresztül vizsgálják őket? Nem mondom, van olyan orvos, aki csak akkor vesz emberszámba ha virítod a lóvét, de ebből van a kevesebb és nem kell minden orvost egy kalap alá venni. Ne adjatok előre pénzt vagy hálapénzt, az orvosok többsége nem akarja, kellemetlen neki. Bízzatok már meg bennük legalább egy kicsit.
2019. júl. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem fogadte el a pénzt.
2019. júl. 3. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!