Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha lejárt a Tb-m akkor ugyanúg...

Ha lejárt a Tb-m akkor ugyanúgy fel írják a gyógyszert?

Figyelt kérdés

Szedek egy szívgyógyszert de mindig adnak egy papírt hogy lejárt a TB-m. Vajon felírják ezt így akármeddig?

Mi lesz ha eltörik a pl a kezem? Azt is be fogják így gipszelni?


Nincs se munkám, se pénzem, se a nevemen semmi.., szóval a nav se tud lenyúlni semmit.



2019. márc. 21. 18:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Igne, kiadják. Viszont amint lesz munkád, bankártyád akármid, le fogják maradéktalanuil vonni belőle a tartozást
2019. márc. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Érvényes tajszámmal nem kell fizetned. Pár évvel később magukhoz térnek a NEAK-nál és kapod a levelet arról, hogy x dátum volt az utolsó befizetésed, y ideig nem fizettél betegbiztosítást és z összeget és késedelmi kamatait be kell fizetned határidőre. Pl most 7500 Ft a havi TB járulék, ha tehát az egész évet nézzük, az 90.000 Ft befizetendő + késedelmi kamat. Általában eltelik 2-3 év a felszólításig, szóval negyedmilliót simán követelnek majd egy összegben. Ha nincs pénzed és semmid, akkor ezek a tételek emelkednek mindaddig, amíg lesz valamid, amit elvihetnek. Ha együttműködő vagy, kérhetsz részletfizetést. Ha kerülöd a megegyezést, visznek mindent. El nem fog múlni.

Ha nincs érvényes tajszámod, kapásból fizetned kell az ellátásért és az khu.rva drága szokott lenni.

2019. márc. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nézd, ellátni ellátnak, csak előbb-utóbb behajtják majd az ellátásod árát!

Amúgy meg lehet kérni, hogy szociális alapon a TB-det az állam vállalja át, ha olyan anyagi helyzetben vagy, hogy nem tudod fizetni. A Kormányhivatalnál kell intézni.

2019. márc. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat!
2019. márc. 21. 19:00
 5/8 anonim ***** válasza:

3!


Nem hajtanak be a világon semmi ellatast, csak és kizárólag az elmaradt TB tartozast

2019. márc. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Csakhogy én azt írtam, hogy akkor kell fizetni az ellátásért, ha nincs érvényes tajszámod.
2019. márc. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Van érvényes taj számom. Pénzem nincs. Majd ha egyszer lesz akkor kifizetem. (Vagy ha öröklök majd levonják..)
2019. márc. 21. 19:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Be kell menni az önkormányzathoz és lehet kérni segítséget. Ha szerencséd van, méltányossági alapon kifizetnek egy évet.
2019. márc. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!