Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha bemegyek a háziorvoshoz...

Ha bemegyek a háziorvoshoz megméri a vérnyomásom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lehet, hogy nagyon bugyuta a kérdés, de szerencsére?! nem járok nagyon sűrűn orvoshoz. Mióta át lett kérve a kartonom a gyerekorvostól a felnőtthöz azóta 2x voltam és ebből egy az csak a jogsi miatt volt ahol nem is történt semmi. (Kb 2 éve)

Felmerült már korábban a magas vérnyomás problémája, akkor lett véve egy csuklós helyezhető vérnyomás mérő, de ez akármikor mérem olyan irgalmatlan számokat ír ki, hogy már léteznem kellene. Akkor elmentem az orvoshoz (1db alkalom) és mondta, hogy ad időpontot ct-re meg mr-re. El is mentem mindkettőre nem találtak semmit és mivel érettségi időszak volt így betudtuk a stressznek (iszonyat fájt a fejem).

Laborba nem lettem elküldve szóval gondolom azt lehetne, de hogy őszinte legyek nem bírom a tűket gondolom a gyerekkori vérvételeim xD na de ha lehetne akkor kihagyják :P

Most megint előjött és pár napja érzem, hogy fáj a fejem. Megmértem a fent említett készülékkel megint magasat írt. De lehet rosszul csinálok...

Úgyhogy szakértővel megnéznetném hogy mennyi :) Van rá lehetőség?

19/f



2019. márc. 23. 23:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze, hogy megméri.
2019. márc. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van ra lehetoseg.

A csuklos vernyomasmerot meg el lehet felejteni, semmire valo az osszes. Felkarosat kell venni.

2019. márc. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze hogy megméri, kb. ez a legáltalánosabb vizsgálati forma, amit egy háziorvos végezni szokott.

Ilyen csuklós mérőről nem hallottam még, de vannak automata felkaros mérők, nem is túl drágák, nekem azok általában reális értéket mérnek.

2019. márc. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Nyücü válasza:

Sőt az asszisztens ugye hamarabb bent van a rendwlőkben mar ő is elvégzi, és megmondja az eredmenyt.

A vérvételtől meg ne félj meg van hamar, és azértnagyon sokmindnet kimutat ha van valami problema.Ha meg nehez legyoznod.Bemesz elmondod hogy félsz a tűtől olyan képzett szakembetek vannak hogy elterik a figyelmed és már le is vették a vért.Ezt olyan ember irta aki minden vérvétel utan elajult ;) utánna ezt csinatam amit mondtam és legközelebb meg se éreztem :)

2019. márc. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!