Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Családtag kórházba kerülése...

Családtag kórházba kerülése indok több hónapos távollétre a munkahelyről?

Figyelt kérdés

Ha valakinek a családtagja kórházba kerül az elegendő indok arra hogy erre hivatkozva több hónapig ne tegye be a lábát a munkahelyére?


Még ha otthon kéne ápolnia arra azt mondom nincs más választás.

Na de kórházban van, ott vannak orvosok ápolók 0-24ben.

Akkor miért nem jön be a munkahelyére? Ott ül a kórházban éjjel nappal vagy mi?


Másik meg a munkáltatója ezt miért hagyja ? Szabin nincs mert ennyi szabi 2 év alatt sincs egy embernek amit csak eddig emiatt hiányzott. Fizetést megkapja tehát fizetetlenen sincs.


Papírja semmiről nincs vagyis voltkaépp pusztán bemondásra el kell neki hinni hogy családtag kórháza miatt nem jön be immáron vagy 2 hónapja.


De még ha igaz is akkor is hogy van az hogy valaki benyögi a munkahelyén hogy X családtag kórházba került és amíg onnan ki nem jön addig én se jövök? És laza 2 hónapot (csak eddig és még nincs vége) nem jön be a munkahelyére? Se papír se semmi a pénzt meg kapja?


Ez hogy van?


2019. ápr. 4. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet sőt valószínűleg fizetetlenen van.

Kerülj ebbe a helyzetbe, hogy még más nyomora is piszkálja a csőröd.

2019. ápr. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig azon lovagolsz, hogy a kolléganőd otthon/kórházban van a felnőtt, beteg fiával?

Nem mindegy neked, hogy a munkahellyel ezt, hogy oldja meg?

Hagyd már békén, nem a te dolgod!!!

2019. ápr. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"Lehet sőt valószínűleg fizetetlenen van."


Azért kapta meg a feb márc fizetését is az utolsó fillérig hiánytalanul úgy hogy 2 hónapja a küszöböt nem lépte át, igaz?

2019. ápr. 5. 08:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Te láttad ahogy megkapta a fizetését? Tudod, hogy mennyire beteg a rokon? Ismered az egész történetet?

Nem olyan régen írtad, hogy a kolléganőd a beteg fiával van otthon. Mostmár kórházban van a gyereke. Belegondoltál abba, hogy lehet, hogy haldoklik a fia? Van gyereked? Tudod, hogy milyen amikor szenved és nem tudsz mit tenni? (gondolom nem)

Ha ennyire zavar ez az állapot, akkor válts munkahelyet. Lehetőleg olyat, ahol hasonló mentalitású emberek dolgoznak, mint te.

2019. ápr. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Más dolga miért érdekel ennyire? Ez az ő meg a főnöke dolga. Erre nem lehet választ adni kívülről mert nem tudjuk ki a beteg és mi baja. Pl. Ha kiskorú gyerek akkor erre van lehetőség. Gyereknek egyébként is szüksége van a szüleire egy ilyen helyzetben. Bizony akár 0-24 ben. Sokan bent is alszanak. Ha felnőttről van szó sem úgy megy ám, hogy ott egész nap ellátják a nővérek. Látszik, hogy életedben nem voltál még kórházban. Én voltam. És semmiben nem segítettek a nőverek. Ha nem jöttek volna a szüleim akkor enni sem tudtam volna mert felkelni sem tudtam az ágyból. Nem voltak velem egész nap de pár óra segítség bizony kellett. Plusz vedd hozzá az utazási időt meg a rengeteg dolog beszerzését amire szüksegem volt. A kórházban ehetetlen az étel és még wc papír sincs. Stb. Arról nem is beszélve milyen színten viseljeti meg a hozzátartozót egy súlyos betegség. Lehet idegileg teljesen ki van. Miért nem a saját dolgoddal munkáddal foglalkozol?
2019. ápr. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!