Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ti tennétek panaszt az alább...

Ti tennétek panaszt az alább leírt esetben, ha az orvos megalázott?

Figyelt kérdés

Az elmúlt években nagyon sok kudarc ért, valószínűleg emiatt mentális problémáim alakultak ki és egyre gyakrabban és intenzívebben jelentkeztek az utóbbi időben,többször szándékosan kárt tettem magamban(ütéssel, vágásokkal) és egyre gyakrabban éreztem hogy meg akarok halni illetve minden ok nélkül egyik pillanatról a másikra szorongani kezdek és gyomoridegem van, ami mar elég sűrűn emésztési panaszokat is okoz . Ezt kezelendő, bejelentkeztem a pszichiátriára(előtte már jártam pszichológushoz, de az semmit sem segített), ahol két hete voltam először. A doktornő már akkor sem volt valami kedves, kérdezte, hogy ezt ki találta ki, hogy én menjek a pszichiátriára, meg mondta, hogy valószínűleg semmi bajom nincs, de azért kitöltetett velem egy tesztet és visszahívott az eredményért ma délelőttre. Visszamentem, behívott, semmi köszönés, már azzal kezdte, hogy akkor áruljam már el, én minek mentem oda, nekem semmi bajom, nem vagyok depressziós, itt náluk nincs varázslás,az a pszichológusoknál van,úgyhogy én mit akarok itt, emberek felnövesztése nem az ő feladata, szóval ne húzzam az idejét, köszönjünk el egymástól minél hamarabb. Én persze ekkor már sírtam és szedtem a cuccom, de ő még továbbra is bunkó stílusban nagyjából ugyanezeket ismételgette. Ha alapvetően egy ilyen helyre valaki odamegy, ahhoz már elég komoly elhatározás kell és elég labilis valószínűleg az adott személy, szóval pont egy pszichiátertől nem azt várnám, hogy még ő is megalázzon. Most megint már kb egy órája sírok emiatt, nem értem mit ártottam, hogy így viselkedett velem, én csak segítséget próbáltam kérni. Ti tennétek panaszt a betegjogi képviselőnél ebben az esetben?


Előre is köszönöm a válaszokat!


21/L


2019. ápr. 12. 08:53
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Ebben semmi megalázó nem volt,kicsit hisztis vagy az látszik az írásodból.Elmondta,fel kell nőni és nem sírni mindenen!Szedd össze magad,mert semmi bajod sincs.
2019. ápr. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Jézusom... én mindenképpen jelenteném a helyedben, nagyon sajnálom, ami történt. Ez a szakmához méltatlan viselkedés. El tudom képzelni, hogy nincs jó passzban a doktornő, vagy bármi egyéb, de semmi nem indok arra, hogy így beszéljen veled.
2019. ápr. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem is durva keress mindenképpen egy masik orvost és jelentsd az intézményben ezt senki nem érdemli meg.
2019. ápr. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mindenkinek lehetnek rossz napjai, így a kedves doktornőkek sem jött be valami az éjjel.

Én biztos, hogy már máskor nem igényelném a szolgáltatásait. Keresnék valaki mást.

Próbálj itt tájékozódni

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=BmL6wOweacU

2019. ápr. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nyilván az állami egészségügyben történt és nem védeni akarom, de értsd meg az ő helyzetüket. Nagy valószínűséggel a betegkör zömét a hozzád hasonlók teszik ki, akiknél nincsen semmiféle olyan pszichiátriai betegség, amit szakmailag kezelni lehetne, tehát munkaidejük zöme elfecsérlésre kerül. Neked valóban pszichológushoz kellett volna menned (nem ismerem a beutalás stb. mikéntjét), aki majd pszichiáterhez irányított volna, ha pszichiátriai jellegű "betegséged" van, amin csak gyógyszeres kezelés segít. Sajnos sokan összetévesztik a lelki és a mentális problémákat, amiből bonyodalmak származnak.
2019. ápr. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Megertem en barmennyire barki helyzetet, csak ezt el lehet normalis hangnemben is mondani, nem kell hozza ilyen modon megalazni egy masik szemelyt. Meg olyanokat allitani, hogy minden masodik ember meg akar halni neha es ez nem problema, hat szerintem elegge az, barki is erzi igy.
2019. ápr. 12. 11:30
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jogos volt pszichiáterhez menni. A doktornő egy kiégett idióta. És igen jelezném mind a betegjogi képviselő felé, mind pedig az adott intézmény felé is a dolgot.

Egyébként orvos vagyok és ennek fényében is úgy gondolom, hogy egy pszichiáter részéről ez a viselkedés megbocsáthatatlan.

2019. ápr. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jelenteni kell. Lehet, hogy vannak súlyosabb esetek is, de a mentális gondoknál fontos, hogy időben kezdjék el a kezelést. Az orvosnak tudnia kell, hogy egy kezdődő mentális betegséget jóval könnyebb és olcsóbb kezelni, mint egy súlyos depressziót. Ezért lenne fontos, hogy már az első gondoknál elkezdjék a kezelést. Ha ő mégsem gondolja így, akkor is szépen normális hangnemben kell közölni.
2019. ápr. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!