Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Most költöztem fel Pestre,...

Most költöztem fel Pestre, ide szoló lakcímkártyám nincs, melyik kórházat kereshetem fel?

Figyelt kérdés

Üdv.

Szeretnék orvoshoz menni azon belül urulógushoz a mai nap ha lehet, hova mehetek? 16.-ik kerületben lakok, bármelyikbe bemehetek?



2019. ápr. 16. 07:13
 1/8 Ypszilon1980 ***** válasza:

Akkor legtöbb helyen beutaló kell. Országos intézetekben kell érdeklődni.

Ha nincs bejelentett lakcímed vagy tarzózkodási helyed, akkor itt nincs jogosultságod igénybe venni orvosi ellátást.

2019. ápr. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az orvosi ügyeletre kell elmenned, jelzed, hogy mi a helyzet és adnak beutalót. Vagy fizetős magánkórházba mész, ott az se baj ha TBd sincs és szinte minden vizsgálatra másnapra már kapsz időpontot.
2019. ápr. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez olyan baromság amúgy, miért nem mindegy nekik, hova megyünk? Ha a tb fizetve, miért nem lehet mindenhol igénybe venni?
2019. ápr. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Mert ez a szabály. Ellátásra csak a bejelentett lakhely szerinti területileg illetékes intézménybe lehet menni. Persze van amikor el lehet térni ettől, de nem ebben az esetben és nem így, hogy szabadon választasz.
2019. ápr. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Akkor is hülyeség. Éltem Stuttgártban de a lakhelyem Hamburgba volt bejelentve, még is mehettem Stuttgártban orvoshoz, pedig a kettõ teljesen más szövetségi állam, és nem is a legmagasabb biztosításom volt.

Egy vizsgálatért nem fogok 2 órát vonatozni.

2019. ápr. 17. 07:30
 6/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Jó, de az Stuttgart, ez meg nem az.
2019. ápr. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Inkább menj vissza Stuttgart-ba és maradj is ott
2019. ápr. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tervezem, csak most van még itt dolgom :)
2019. ápr. 17. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!