Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Egészségügyi ellátások

A kérdés

Most költöztem fel Pestre, ide szoló lakcímkártyám nincs, melyik kórházat kereshetem fel?

Üdv.

Szeretnék orvoshoz menni azon belül urulógushoz a mai nap ha lehet, hova mehetek? 16.-ik kerületben lakok, bármelyikbe bemehetek?

Keress kérdéseket hasonló témákban: Budapest, Pest, orvos, kórház, rendelés, lakcím, urológus, vizsgálat, kerület, szakrendelés

ápr. 16. 07:13  Privát üzenet  

A válaszok
Ypszilon1980 nevű felhasználó válasza:

Akkor legtöbb helyen beutaló kell. Országos intézetekben kell érdeklődni.

Ha nincs bejelentett lakcímed vagy tarzózkodási helyed, akkor itt nincs jogosultságod igénybe venni orvosi ellátást.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont ápr. 16. 07:56 Privát üzenet
Az orvosi ügyeletre kell elmenned, jelzed, hogy mi a helyzet és adnak beutalót. Vagy fizetős magánkórházba mész, ott az se baj ha TBd sincs és szinte minden vizsgálatra másnapra már kapsz időpontot.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont ápr. 16. 08:13 Privát üzenet
Ez olyan baromság amúgy, miért nem mindegy nekik, hova megyünk? Ha a tb fizetve, miért nem lehet mindenhol igénybe venni?

A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont ápr. 16. 21:19 Privát üzenet

Mert ez a szabály. Ellátásra csak a bejelentett lakhely szerinti területileg illetékes intézménybe lehet menni. Persze van amikor el lehet térni ettől, de nem ebben az esetben és nem így, hogy szabadon választasz.

# 4/8Időpont ápr. 16. 22:07 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Akkor is hülyeség. Éltem Stuttgártban de a lakhelyem Hamburgba volt bejelentve, még is mehettem Stuttgártban orvoshoz, pedig a kettõ teljesen más szövetségi állam, és nem is a legmagasabb biztosításom volt.

Egy vizsgálatért nem fogok 2 órát vonatozni.

# 5/8Időpont tegnapelőtt 07:30 Privát üzenet

Jó, de az Stuttgart, ez meg nem az.

# 6/8Időpont tegnapelőtt 09:07 Privát üzenet
Inkább menj vissza Stuttgart-ba és maradj is ott

A válaszíró 46%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont tegnapelőtt 20:03 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Tervezem, csak most van még itt dolgom :)

# 8/8Időpont tegnapelőtt 20:18 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Háziorvosom beutalhat vizsgálatokra a körzetében lévő kórházba úgy hogy nincs lakcímkártyám? Többi lenn,25/L
Bőrgyógyászhoz csak abba a kerületbe mehetek, ahova a lakcímkártyám szól? És háziorvoshoz?
Lakcímkártyám tartózkodási hely szerinti körzeti orvosáház elmehetek, az adataim központilag vannak nyilvántartva vagy minden házi orvosnál külön van dokumentálva?
2 város között ingázunk. Lehet 2 háziorvosunk egyszerre? Van ideiglenes lakcímkártyám. A másikról pedig állandó. Beteges vagyok, ezért kellhet mindkettőn az ellátás.
Egy hónapja új városba költöztem, új a lakcímkártyám is; kötelező háziorvost váltanom vagy maradhatok az előző városban?
Most kezdem az evet Debreceni Egyetem diakja kent es holnap megyek TAJ kartyat, adoazonositot, diakigazolvanyt igenyelni, de otthol felejtettem az anyakonyvi papirokat, de van...

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Egészségügyi ellátások rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!