Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha SZTK-ban háziorvosnál nem...

Ha SZTK-ban háziorvosnál nem szólnak hogy baj lenne a TB kártyámmal akkor nyugodt lehetek a munkáltatómmal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen az elmúlt években több eset is volt amikor valaki aki elvileg be volkt jelentve elment az orvoshoz és ott szóltak neki hogy apukám piros a TB-d vagyis nem fizeti senki a TB járulékot. Noha volt munkahelyük és ott vonták tőlük a TB-t csak épp be nem fizették.


Na most ha én elmegyek az SZTK-ba (most voltam épp) és ott nem szólnak semmit akkor az esetemben minden rendben? Mert ha senki se fizetné utánam a TB járulékot akkor mindenképp szólnának pl az SZTK-ban?


ne adjunk melléduma választ hogy ügyfélkapu stb . Nincs ügyfélkapum és addig amíg fegyvert nem nyomnak a fejemhez addig nem is lesz.


2019. ápr. 21. 11:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg igen, de valamennyi türelmi idő is van. Ha amúgy ennyire kíváncsi vagy, miért rettegsz az ügyfélkaputól? Semmivel nem tudnak meg rólad többet, mint amit eddig is tudtak.
2019. ápr. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"Semmivel nem tudnak meg rólad többet, mint amit eddig is tudtak."



Az ügyfékkapu nem arról szól hogy ÉN akármi adatot is megadok magamról ez tiszta. Én csak nézhetem azt amit amúgy is tudnak rólam, tiszta.


De köszönöm, akkor SE kell.

Akkor lesz ügyfélkapum ha jogszabály kötelez majd rá előbb nem.

2019. ápr. 21. 18:03
 3/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Te is meg tudod nézni a neten, hogy a TAJ-od rendben van-e, nem kell hozzá ügyfélkapu. És igen, ha piros, akkor kötelező szólni.
2019. ápr. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Te is meg tudod nézni a neten, hogy a TAJ-od rendben van-e, nem kell hozzá ügyfélkapu."



Hol? Már nézem is.


Hol?

2019. ápr. 22. 09:40
 5/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Bocs, de tévedtem, már valóban csak ügyfélkapuval tudod lekérdezni.
2019. ápr. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

De egyébként valóban elmegyek orvoshoz és ha gond van szólniuk KELL.

Vagyis nem kell ügyfélkapu és úgy is meg tudom nézni

2019. ápr. 22. 14:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát, ha te csak emiatt elmászkálsz orvoshoz.
2019. ápr. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
NAV-ot fel lehet hívni, talán elmondják. Mondjuk egy ügyfélkapu intézés nem bonyolult, és utána sokmindent tudsz intézni.
2019. ápr. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!