Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Valaki járt már fül-orr...

Valaki járt már fül-orr gégészeti röntgenen?

Figyelt kérdés
Fülfájás, fogakba sugárzó fájdalom miatt küldött el fül-orr gégész arc és gëgecső röntgenre. . Mik a tapasztalatok? Gyulladás miatt lehet a fájdalom, füldugulás?

2019. ápr. 23. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Fül CT-n voltam, meg arc röntgenen is.
2019. ápr. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Engem nem akart CT-re elküldeni, elvileg a saját érdekemben.. Pedig vállaltam volna, sőt kértem is. Szerintem a minden napos fájdalomnál más is megcsináltatná. Azt mondta, hogy elég a röntgen. Ez valóban így van? Leírnád a tapasztalataidat, kérlek?
2019. ápr. 23. 14:59
 3/7 anonim ***** válasza:
Engem egyből küldött, csodálkozott is miért nem küldtek már el évekkel ezelőtt (fülzúgás miatt mentem). Tapasztalatom annyi vele, hogy lefeküdtem a CT asztalra (vagy minek nevezzem) a fejemhez igazították a készüléket, egy rövid ideig kellett mozdulatlanul feküdnöm és ennyi volt. Az arc röntgen az meg olyan, mint egy sima röntgen.
2019. ápr. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem füldugulás van, nem láttak semmit, voltam 3 dokinál is.. Mégsem vesz komolyan egyik sem. Nálad mi lett az eredmény?
2019. ápr. 23. 15:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Az egyik dobhártya mérsékelten meg van vastagodva.
2019. ápr. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ypszilon1980 ***** válasza:

Röntgen az semmi extra, állsz az állványnál háttal meg szembe vagy ülsz, legalábbis, ha az arc röntgen ott arckoponyát jelent, de én nem látom a beutalót, szóval más is lehet. Mi így csináljuk, ez 3 röntgen felvétel, ha nem kell ismételni.

A CT nem tudom miért lett elutasítva, de az igaz, hogy a röntgen legalább 5-6 szorosa sugárzásban. A gond ott van, hogy ha a röntgenen látszik valami, mert akkor úgyis CT-re kell menni, és akkor az meg már 3 röntgenfelvétel, plusz még CT.....

Gyulladásra röngenből csak következtetni lehet, viszont egyéb más is látszódhat.

2019. ápr. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A menetét azt tudom, volt gerincröntgenem... És pont ezért nem értem... Nagyon lazán vett a doktor, évek óta szenvedek kellemetlen lehelettel is, aminek ugyancsak nem találják az okát. Biztosan látszani fog valami a röntgenen, mérges vagyok nagyon a doktorra...
2019. ápr. 24. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!