Most már van TB-m?

Figyelt kérdés

A hónap elején mondtam fel a munkahelyemen. Még előtte kértem időpontot egy nagyon fontos vizsgálatra, ami holnapra esedékes.

A mai napon voltam elintézni, hogy magán úton fizessem a TB-met. A papírt megírtuk, csekket megkaptam, de a hölgy közölte, hogy csak májusban tudok fizetni, mert visszamenőleg kell befizetni.

Tudom, buta voltam, hogy akkor nem kérdeztem rá, de most eszembe jutott, hogy így holnap el fognak látni TB alapon? Vagy még nem él és fizetnem kell a vizsgálatért (amit nem szeretnék, mert elég magas összegről van szó)?

A kormányablakban már nem tudok személyesen érdeklődni, mert nincs már NAV ügyfélfogadás. Telefonon valahol meg tudom ezt érdeklődni? Vagy valaki tudja erre a választ?

Előre is köszönöm!


2019. ápr. 24. 16:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Még van TBd. A kijelentés napjával kezdődően van 45 nap türelmi idő, ami alatt olyan, mintha lenne TBd. Az első csekket is úgy kell kitölteni, hogy a 45 nap utántól a hó végéig csak részösszeget fizetsz.
2019. ápr. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyébként meg akkor sem kellene fizetned a vizsgálatért, ha nem lenne érvényes a TB-d, csak szólnának, hogy rendezd.
2019. ápr. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ypszilon1980 ***** válasza:

Ellátnak, igen, csak ha a rendszerben kijön, akkor figyelmeztetni fognak, hogy nem érvényes. Bár szerintem még az.

Te esetedben minden rendben van, hiszen intézed.

2019. ápr. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!