Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vérvételem óta eltet 1 hét,...

Vérvételem óta eltet 1 hét, de azóta is fáj és vándorló duzzanat van a karomon. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Borogattam ecetees vízzel, kenem Phenylbutazonnal, kicist javult, de nem jelentősen. A duzzanatot ha megpróbálom elmasszírozni, az ujjaim hegye/vége bezsibbadnak. Éjszaka meg többször felébredek arra, hogy zsibbad a karom. Komolyabb emeléseket sem tudok végezni. Rosszul, nehezen ment a szúrás. El fog múlni, vagy aggódni kellene?

2019. ápr. 29. 15:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos, de kicsit olvasgattam a témában :-) Ez alapján azt mondanám, hogy valószínű egy vérömleny alakult ki. Az normális, hogy lassan múlik, de ha panaszt okoz (mert nyom valami ideget és ezért zsibbad az ujjad) akkor lehet, hogy érdemes orvosnak megmutatni. Valószínű csak azt fogja mondani, hogy nincs nagy baj, és ne piszkáld.


Legközelebb figyelj arra, hogy miután kihúzták a tűt, elég sokáig nyomd a helyét és ne hajlítsd be a karod, mert úgy nem működik. Persze így se 100%, hogy megúszod, de hátha.

2019. ápr. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Hello, rég volt már, de talán emlékszel.

Hogy végződött végül?

Nem volt esetleg utána pár napig fejfájás, magas vérnyomás?

2019. aug. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szia! Vegül pár hónap alatt elmúlt, mindenfele kenőcsöket használva.

Nem mérek vérnyomást, fejfájásra se emlékszem. Csak a karom volt dagadt meg fájt.

2019. aug. 17. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!