Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Egészségügyi ellátások

A kérdés

Mennyit szoktak elvárni egy aorta műbillentyű beültetéses műtétnél /nyílt szívműtét/?

A sors esetemben ma tette aktuálissá ezt a kérdést.

máj. 10. 13:25  Privát üzenet  

A válaszok
Ypszilon1980 nevű felhasználó válasza:

semennyit

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont máj. 10. 13:46 Privát üzenet
Hát, szerintem kétszáz kb... Bár nyilvánvalóan ingyen is megcsinálja és a legjobbat fogja nyújtani a sebész mindenképp.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont máj. 10. 13:47 Privát üzenet

Kétszáz a f. Szom!

Orvos vagyok, ne fizess SEMMIT! Nem kell!

A válasz 72%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont máj. 10. 13:54 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Kedves 3/3 - as! Jól esik, hogy egy orvos így gondolkozik és ettől nem, hogy rosszabb, de inkább jobb orvos is. Ha jól végig gondolom, anyagi képességeim okán tulajdonképpen egy 80 ezer alatti nyugdíjszelvényt tudnék a borítékba tenni. Nem tudom, fogja-e valaki fizetni helyettem a révészt, vagy elsunnyogom a paraszolvencia kérdését.

# 4/6Időpont máj. 10. 18:59 Privát üzenet
Ypszilon1980 nevű felhasználó válasza:

Ez az orvos, aki ezt írta, engem is meglepett, számomra is pozitív. Vajon miért vélekedik így, mikor a betegeknek teljesen más a tapasztalatuk?

Nehéz kérdés ez amúgy és megértem, hogy ma már ez egy állandó téma. Én sosem adnék semennyit, de nem azért, mert nem érdemlik meg, hanem, mert inkább már afelé kellene menni ebben a dologban, hogy a paraszolvencia eltűnjön az emberek gondolkodásmódjából.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont máj. 10. 20:36 Privát üzenet

Pontosan azért viselkedek így amit te is leírtál kedves kérdező. Az a cél, hogy a hálapénz eltűnjön bűntethető legyen stb.

A hálapénz az orvosok egy szűk szeletének a biznisze. Főleg a sebészeké, nőgyógyászoké és közülük sem mindenkié, hanem a szocializmusban szocializálódott vén fa.oké már bocsánat a vulgaritásért. A belgyógyászok, radiológusok, pathológusok, háziorvosok, bőrgyógyászok, neurológusok szinte alig kapnak hálapénzt. A fiatalok pedig még úgy sem kapnak. A középkorúak is egyre kevésbé fogadják el. Nekünk nem a hálapénz az érdekünk hanem egy normális fizetés. Ennek a hálapénz csak gátját szabja.

Egyébként megműteni pénz ide, pénz oda éppen úgy fog, nincs különbség, egyszerűen nem tehetik meg, hogy nem. Ami különbség lehet az a kedvesség, de megsúgom, hogy pont a hálapénzes réteg az, aki előszeretettel magasról tesz a betegére, és a műtéten kívül minden munkát kioszt a rezidenseknek... Akkor miért is fizettek? Egy korrupt vén pénisz mosolyáért...

A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont máj. 10. 20:55 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mekkora a kockázat koszorúér műtét közben?
Van itt olyan személy, aki veleszületett szívbetegséggel él?
Melyik a jobb szív műtét után?
Nyitott szívműtét esetén mennyi hálapénzt szoktak adni?
A műbillentyű műtét milyen?
Van itt olyan akinek volt wpw miatti ablacioja?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Egészségügyi ellátások rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!