Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Örökletes szívbetegség vizsgál...

Örökletes szívbetegség vizsgálata?

Figyelt kérdés

Anyai ágról mennyire valószínű hogy örököltem a valamilyen szívbetegséget ?

Szívrohamban halt meg az egyik nagyszülőm illetve még pár rokonom visszamenőleg.

Anyukámnak van szívritmus zavara.

Milyen vizsgálatokra kell elmenjek hogy kiderítsem az esetleges "lappangó" betegséget ?!

Nincsen semmi panaszom egészséges vagyok így is kaphatok beutalót ?

Sokszor hallani olyat hogy csak úgy összeesik valami minden előzetes jel nélkül és valamilyen rejtett szívbetegség van a háttérben ami lehet örökletes is.

Úgy vagyok vele hogy inkább kivizsgáltatom magam feleslegesen mint hogy baj legyen belőle a jövőben.



2019. máj. 15. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem neked EGY bajod van és az a hipochondria!


De elmehetsz a háziorvoshoz és elmesélheted neki ugyanezt, ö el tudja dönteni, hogy kell-e valamiféle vizsgálat.

2019. máj. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A hipochondria nem itt kezdődik.

Illetve ha lenne ilyen bajom akkor hetente havonta zaklatnám az háziorvosomat.

Azért tettem fel a kérdést mert hátha volt valaki ilyen helyzetben és megspórolok egy fél napos várakozást.

2019. máj. 15. 18:27
 3/4 anonim ***** válasza:
44%

Mérni fog egy vérnyomást.Megkérdezi vannak e egyéb panaszaid (pszihés).Ha azt mondod igen kapsz egy receptet frontinra.Ha nem akkor lebas z hogy nincs semmi bajod.

Magyar egészségügy.Áldom az istent hogy már külföldön dolgozom és nem kell itthon orvoshoz járjak vagy ha igen akkor csakis magán!!!

2019. máj. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Az előző hozzászólóknak nincs igazuk.

Igenis teljesen megalapozott családi szívbetegség érintettség esetén a kardiológiai kivizsgálás, a háziorvos nem fogja megtagadni a beutalót a kardiológiára.

2019. jún. 2. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!