Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Így is kérnem kell beutalót?

Így is kérnem kell beutalót?

Figyelt kérdés

14 éves koromban asthmával diagnosztizáltak. Otthon kezelt gyerekpulmonológus,majd átvett a tüdőgondozo, mikor 18 lettem, de most decemberben meghalt az orvos. Mivel egy kisvárosról van szó valószínűleg nem lesz helyette más, de mennem kéne kontrollra (az állapotom nem súlyos csak rohamoldóm van szükség esetére, de lejár a szakorvosi javaslat). Ettől az évtől kezdve Pesten tanulok (be vagyok jelentve tartózkodási helyre) és szeretnék itt menni orvoshoz,mert itt azért még sem egy kilencven éves nő diagnosztizál ránézésre, de a rendelőintézet honlapján azt látom hogy beutaló szükséges.

Na már most a kérdés az, hogy ez akkor is kell e, ha már diagnosztizáltak és csak orvos váltás történne?

(Felülvizsgálni felülkéne, mert az elözö orvosom folyamat mondogatta hogy szerinte nem vagyok asthmás, de felülvizsgálni már nem akart ne hogy több munkája legyen😒)



#asztma #beutaló #tüdógondozó
2019. máj. 29. 00:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Kell beutaló, mert az új helyen új betegnek számítasz.

Valószínűleg a legtöbb eddigi vizsgálatot is megismétlik. Vidd el a régi leleteidet is.

Időpontot is kérni kell, de ezt biztos tudod.

2019. máj. 29. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt tudom köszönöm a választ :)
2019. máj. 29. 08:08
 3/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ha szakrendelésre mész, akkor kell beutaló. Mivel be vagy jelentve, ezért ahhoz a körzeti orvoshoz elmész, aki annak a területi ellátásáért felelős, ő ad beutalót.
2019. máj. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!